Суд заочно арештував дружину лісника Януковича

Київський апеляційний суд за клопотанням детектива НАБУ застосував до Марини Журавльової запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 29 жовтня.

Раніше суд першої інстанції у клопотанні відмовив, зіславшись на те, що в матеріалах справи відсутні відомості про те, що громадянка перебуває у міжнародному розшуку і що вона набула статусу підозрюваної.

Однак апеляційний суд з таким рішення не погодився. Суд встановив, що 23 травня 2016 року Журавльовій складено повідомлення про підозру, яке було їй вручено шляхом направлення поштовим відправленням за місцем її реєстрації та останнім відомим місцем проживання, а також це повідомлення було отримано її захисником. Крім того, Генеральною прокуратурою України були вжиті заходи для вручення повідомлення про підозру шляхом звернення до Генеральної прокуратури Російської Федерації про надання міжнародної правової допомоги.

30 травня 2016 року постановою слідчого ГПУ підозрювану оголошено в розшук.

21 червня 2018 року ухвалою слідчого судді Солом’янського райсуду Києва надано дозвіл на затримання Журавльової з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

6 серпня 2018 року постановою детектива НАБУ підозрювану оголошено в міжнародний розшук та скеровано відповідні матеріали до РА Укрбюро Інтерполу. Як вважає суд, ця дата і є початковим етапом перебування особи в міжнародному розшуку в розумінні вимог ст. 281 КПК України, а будь-яких інших документів, зокрема, довідки Інтерполу, витягу з бази Інтерполу тощо, зазначена норма закону не вимагає.

Марина Журавльова – це дружина екс-голови Держлісгентства Віктора Сівця. Їм  інкримінують організацію схеми отримання хабарів від іноземних компаній – імпортерів з України лісо- та пиломатеріалів. Гроші під виглядом маркетингових послуг перераховувалися на рахунки компаній – MEGA-COMMERCE LIMITED (Сполучене Королівство), MEGANON-COMMERCE LLP (Сполучене королівство), FARADAY &aом, CO, S.A (Панама). У випадку невиконання вимог щодо сплати коштів повідомлялося, що експорт лісоматеріалів потрібних для компаній-імпортерів буде припинено.

За даними слідства, через зазначені «прокладки» Віктор Сівець з дружиною відмили 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро або в сумі станом на дату отримання коштів – понад 141 млн грн. Ці гроші він начебто вимагав і отримав у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року від іноземних компаній – GRUP AGAC ITHALAT IHRACAT SAN. VE TIC. LTD. STI. (Турецька Республіка), UNILES S.R.O. (Словацька Республіка), BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA (Польща) та CONFANA INDUSTRIES SRL (Румунія).

У травні 2016-го саме ГПУ повідомила про підозру Сівцю та його дружині. Однак згодом провадження передали НАБУ і САП.

За оперативною інформацією, у лютому-березні 2014 року Сівець через тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим виїхав на територію Росії, де можливо проживає на даний час. Факт можливого перебування підозрюваного в Росії підтверджується інформацією Державної прикордонної служби про виїзд на вказану територію членів його сім’ї, а саме: 07.08.2015 до Російської Федерації виїхала його дружина, 04.11.2014 – дочка, 07.11.2014 – друга дочка, які після виїзду на територію України не поверталися. При цьому Віктор Сівець підозрюється у вчиненні особливо тяжких злочинів, за які передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

У відповіді начальника відділу МВС Росії в районі Арбат м. Москви від 16.02.2017 йдеться, що Журавльова отримала паспорт громадянки РФ 06.11.2015 року у відділенні УФМС Росії в районі Арбат м. Москви. Згідно з обліками міграції Головного управління МВС РФ Сівець мав паспорт громадянина РФ від 16.11.2000, який змінив 10.09.2015 у зв’язку із досягненням 45-річного віку.

31 січня 2017 Сівця і Журавльову затримали у Москві. У Тверському райвідділку поліції вони пред’явили паспорти громадян РФ і їх не було заарештовано для подальшої видачі відповідно до законодавства Російської Федерації. З цих же підстав (неможливість здійснювати екстрадиційне провадження) Комісією контролю над файлами Інтерполу 13 листопада 2017 року було прийнято рішення про видалення з файлів Інтерполу розшуково-циркулярне повідомлення щодо арешту з метою її видачі.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check