Суд вирішив, шо поліцейський спровокував на хабар мешканця Опішні

Суд виправдав мешканця селища Опішня в Полтавській області, звинуваченого в передачі 4 тис. грн хабара начальнику відділення поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

За матеріалами справи, чоловік передав гроші поліцейському за закриття справи щодо організації незаконного пункту прийому металобрухту.

Обвинувачений розповів, що через відсутність роботи з 2009 року почав збирати металобрух, пізніше до нього долучились два його племінники. Їм метал приносили сусіди, а потім він віз його до Полтави і там здавав, а різницю забирав собі. Раніше проблем з правоохоронними органами не було. Але в кінці 2016 року був призначений новий начальник Зіньківського відділення поліції. Влітку 2017-го співробітники поліції захотіли провести обшук на подвір’ї його племінника, де був склад металобрухту. Він їздив до їх керівника з’ясувати, з чим це пов’язано. Начальник відділу поліції сказав, що порушена справа, судом дано дозвіл на обшук, але водночас йому відомо, що чоловік начебто платив гроші попереднім керівникам міліції, а тому і не мав проблем. Тепер всю роботу буде контролювати новий начальник і він далі платитиме гроші, але ще мусить визнати себе винним за ст. 213 КК щодо незаконних операцій з металобрухтом.

Чоловік категорично заперечував, що платив колишньому керівництву поліції і не хотів визнавати себе винним, не хотів мати судимість. Пізніше він згодився платити за «кришу» по 2 тис. грн щомісяця, а також одноразово 4 тис. грн «за понесені поліцією витрати під час обшуку, оскільки використовувався службовий транспорт». Після передачі 4 тис. грн в кабінеті поліцейського чоловіка затримали.

Обвинувачений говорив, що не був ініціатором передачі хабара і це була провокація, «щоб покращити свої показники в роботі, оскільки розкривати реальні злочини нинішня поліція не вміє і не бажає». Він погодився дати гроші, оскільки позбавлення можливості збирати та продавати скупщикам металобрухт поставило б його сім’ю на межу виживання.

Суд констатував що без провокаційних дій та прямих підбурювань зі сторони начальника Зіньківського відділу поліції, в період не фіксованих НСРД обставин, обвинувачений ніколи б хабар не передав і такі його дії не були наслідком його власного волевиявлення. Відсутність прямого умислу на пропонування та передачу неправомірної вигоди виключає кримінальну відповідальність особи за ст. 369 і 369-2 КК.

За даними протоколу обшуку, в будинку і на подвір’ї слідів та доказів злочинної діяльності не виявлено.

30.11.2017 постановою заступника начальника Зіньківського відділення поліції справу щодо незаконних операцій з металобрухтом закрито за відсутністю складу злочину.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check