Суд скасував арешт $100 тис., НАБУ закрило справу про відмивання грошей ЧАЕС через церкву

Печерський суд скасував арешт коштів, вилучених з банківського сейфу громадянки Інеси Чулкової.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 листопада.

Йдеться про $100 тис. і 110 тис. грн. Гроші були арештовані  у 2016 році у справі про розтрату коштів ДСП «Чорнобильська АЕС» через закупівлі робіт і послуг та реалізацію радіоактивно забруднених металевих конструкцій за заниженими цінами. За версією слідства, гроші відмивалися також через рахунки церкви звідки спрямовувалися на рахунки іноземних компаній, однією з яких є естонська фірма «МАСТЕ GZU OU». Водночас «МАСТЕ GZU OU» є засновником  ТОВ «Славутич-Тревел», бенефіціаром якого значиться Чулкова, відома також як дружина начальника дільниці ДСП ЧАЕС.

Справою займалось Головне слідче управління Нацполіції. У подальшому розслідування доручено НАБУ.

14 лютого 2018 року постановою детектива НАБУ справу закрито в частині епізоду про розтрату коштів і зловживання службовим становищем.

Щодо незаконного поводження з радіоактивними матеріалами антикорупційна прокуратура визначила підслідність справи за СУ ГУ НП в Київській області.

Відтак в суді доводили, що потреба в арешті грошей відпала, оскільки справу закрито в частині епізоду, в рамках якого було накладено арешт.

Клопотання подав адвокат в інтересах Релігійної громади Свято-Іллінської Парафії Київської Єпархії УПЦ м. Славутич Київської області. Громадянка Чулкова стверджує, що вилучені $100 тис. належать церкві і були передані їй на зберігання як прихожанці. Особисто їй належать тільки 110 тис. грн, зароблені в готельному бізнесі.

Представники НАБУ чи Нацполіції до суду не прибули і доказів незаконного походження коштів не надали.

За кілька місяців до закриття справи, в листопаді 2017, громадянка Чулкова подавала до суду клопотання про скасування арешту грошей, яке суд залишив без задоволення. Детектив НАБУ тоді говорив, що арешт коштів є обгрунтованим.

Жінка доводила, що слідчий поліції надав суду неправдиві дані щодо виводу коштів ДП «ЧАЕС» за кордон через місцеву церкву і це припущення грунтувалося на інформації, яка була отримана при прослуховуванні телефонного номера директора ДП «ЧАЕС». Чулкова повідомила, що при ознайомленні з матеріалами, які слідчий подав до суду, виявилось, що в розшифровці телефонної розмови слідчий написав слово «за границу», замість «за бетон», «за гранит» – в розмові йшлося про будівництво церкви.

Чулкова розповідала, що є прихожанкою церкви, підприємцем, добре відомою у м. Славутич людиною і разом з однодумцями взяла на себе обов’язки з контролю за будівництвом церкви та усіляко сприяє її розвитку, має освіту в галузі будівництва та великий досвід роботи, в зв’язку з чим церква довірила їй зберігання грошей, які конвертували в долари для уникнення інфляції.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check