Суд не став обмежувати прокуратуру у наданні доказів у справі Лавриновича

Подільський суд Києва 27 листопада затвердив порядок дослідження доказів у справі екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Адвокат Євген Солодко сказав, що свідків зі сторони обвинувачення «м’яко кажучи, забагато». Як відомо, прокурори надали список із 136 осіб.

Лавринович під час засідання сказав, що один з цих свідків вже мертвий. Також судді помітили, що деякі прізвища повторюються.

Захист наполягав, що кількість свідків треба зменшити до восьми – це колишні заступники Лавриновича у міністерстві юстиції. Щодо суддів Конституційного суду, науковців та ін., то вони, як вважає адвокат, не можуть нічого свідчити у цій справі. Також були питання з приводу документів – особові справи суддів, копія регламенту Конституційного суду та ін.

У 2010 році Конституційний Суд України скасував політреформу 2004 року і повернув державу до президентсько-парламентської форми правління, чим розширив повноваження президента Віктора Януковича.

Екс-міністру юстиції Лавриновичу інкримінують, що він оприлюднив текст рішення Конституційного суду, а також без голосування Верховної ради опублікував текст Конституції в редакції 1996 року. Такими діями він начебто сприяв Януковичу у захопленні державної влади. Ніхто з суддів Конституційного суду наразі покараний не був, а рішення це незаконним не визнавалося.

Судді запитували, чи не бачать прокурори можливості довести свою позицію меншим обсягом доказів для забезпечення оперативності і розумних строків розгляду.

Прокурор Яніс Сімонов сказав, що це не стадія оцінки доказів. «У цьому переліку зазначені всі ті обставини, які з’ясовувались», – наголосив Сімонов. Прокурор вважає, що затягування не буде, якщо докази будуть досліджуватися послідовно, додавши, що можливо будуть деякі уточнення. «Як ви побачите це документ, почуєте пояснення прокурора, напевно ви зможете вирішити це питання, якщо сторона захисту буде заявляти про явну недопустимість… А якщо ні, то в подальшому в нарадчій кімнаті оцінити цей документ», – сказав прокурор.

Суд, порадившись на місці, суд затвердив весь обсяг доказів заявлених прокуратурою – 766 документів і 135 свідків, за виключенням померлого, якщо прокуратура не спростує його смерть. Суд зазначив, що сторони вільні у наданні доказів і суд на даному етапі не може вплинути і вирішити, які з них мають значення, а які ні.

Спочатку суд дослідить всі письмові докази обвинувачення, потім допитає свідків обвинувачення, допитає свідків захисту, дослідить письмові докази захисту і допитає обвинуваченого Лавриновича.

Також захист попросив затвердити їх перелік письмових доказів. За браком часу суд оголосив перерву до 4 грудня.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check