Справа Мельниченка: суд скасував арешт автівок його дружини і причепи партнерів

Київський апеляційний суд скасував арешт транспортних засобів, які не належать екс-майору Управління державної охорони України Миколі Мельниченку.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 1 листопада.

Йдеться про автомобілі «LЕХUS IS 250» 2011 року випуску, «LЕХUS RX 350» 2012 року випуску і «ТОYОТА САМRУ 2,4» 2009 року випуску, які зареєстровані на дружину Мельниченка – колишню телеведучу Наталію Розинську.

Мельниченко і Розинська одружилися 8 грудня 2012 року, тобто на момент придбання автомобілів не перебували в шлюбі. Водночас, як стверджує адвокат, матеріали справи не містять жодного доказу, що Розинська купила машини за гроші Мельниченка, а не за особисті кошти. Здійснення оплати за автомобілі в безготівковій формі абсолютно не стосується джерела походження сплачених грошових коштів.

Також були арештовані сідлові тягачі і напівпричепи ТОВ «Батлер» (засновник і директор Євгеній Радченко).

Разом з тим, в матеріалах провадження відсутній цивільний позов, а Наталія Розинська та засновники і працівники ТОВ «Батлер» не є підозрюваними у справі та не доведено, що вони набули це майно внаслідок злочину.

Всього адвокатом Мельниченка оскаржується 5 судових ухвал. Наразі розглянута тільки одна. Чотири ухвали стосуються арешту майна – землі, будинку, квартир транспортних засобів і банківських рахунків. Ще одна ухвала – це дозвіл на затримання Мельниченка з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Мельниченко підозрюється у вчиненні державної зради у формі шпигунства, розголошенні державної таємниці, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом. Справа відкрита 19 серпня 2015 року.

Йдеться про запис розмов в кабінеті президента Леоніда Кучми, на яких зокрема йдеться про вбитого журналіста Георгія Гонгадзе. За версією слідства, у 2002-2004 роках Мельниченко передав ці записи представникам США за грошову винагороду, яку в подальшому легалізував шляхом придбання об’єктів нерухомості, транспортних засобів та іншого майна. За останньою інформацією, Мельниченко проживає в США.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check