САП не хоче закривати справу екс-голови Держгеонадра, в якій НАБУ копається вже 2 роки

Апеляційний суд відмовив у відкритті провадження за скаргою адвоката на рішення прокурора щодо недотримання розумних строків під час досудового розслідування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду.

З 18 жовтня 2016 року Національне антикорупційне бюро розслідує можливе незаконне збагачення в діях Миколи Бояркіна, який був директором департаменту організаційно-аналітичної роботи та управління персоналом і в.о. голови Держгеонадра.

17 серпня 2018 Бояркін звернувся до керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького зі скаргою на недотримання розумних строків прокурором під час досудового розслідування. Бояркін просив Холодницького дати підлеглому вказівку закрити справу. Бояркін повідомив, що у справі підозру нікому не повідомлено, усі можливі процесуальні та слідчі дії проведено, всі обставини, які підлягають доказуванню, встановлені, і більше ніж півроку слідчі дії майже не проводяться.

23.08.2018 року заступником керівника САП у задоволенні скарги відмовлено і на це рішення була подана скарга до Солом’янського райсуду Києва.

6 вересня 2018 Солом’янський суд повернув скаргу, оскільки, на його думку, вона має розглядатися в Печерському районі Києва. Спеціалізована антикорупційна прокуратура, чиї дії оскаржуються, має юридичну адресу вул. Різницька, 13/15, тобто розташоване в юрисдикції Печерського суду.

Апеляційний суд з цим не погодився, оскільки НАБУ, яке здійснює досудове розслідування, розташоване в межах юрисдикції Солом’янського суду.

Водночас відомо, що за наслідками розгляду скарги Бояркіна прокурором САП процесуальне рішення у формі постанови не приймалося, а було направлено лист від 23.08.2018 року за підписом заступника керівника САП.

У листі САП йдеться, що у справі проводяться слідчі дії, спрямовані на всебічне, повне і неупереджене дослідження обставин справи. Підстав для надання прокурору вказівок закрити справу керівництвом САП не вбачається.

Апеляційний суд вирішив, що такий лист не є рішенням прокурора і право на його оскарження законодавством не передбачено. Тому суд рішення першої інстанції скасував, але у відкритті провадження за скаргою відмовив.

За матеріалами справи, у 2016 році мати екс-чиновника Ніла Бояркіна придбала в Києві квартиру на 109 кв.м. і машиномісце загальною вартістю 5,5 млн грн. Її син задекларував, що вони з дружиною користуються цією квартирою. Також на матір Бояркіна оформили Toyota Camry, 2015 року випуску, вартістю 868 тис. грн. За даними податкової, з 1999 по 30.06.2016 Бояркін і члени його родини отримали сумарно 2,5 млн грн офіційного доходу.

Перед купівлею квартири, в грудні 2015 мати Бояркіна уклала договір позики 7 млн грн. За версією НАБУ, договір підписали, щоб замаскувати походження коштів. Раніше повідомлялося, що позичальник двічі відмовився надавати показання, посилаючись на статтю 63 Конституції, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів.

Микола Бояркін був в.о. керівника Держгеонадра з січня 2015 до 25 травня 2017 року.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check