Прокурор Кулик ініціював перегляд справи трирічної давності про недопуск його на конкурс до антикорупційної прокуратури

Костянтин Кулик звернувся до суду з заявою про перегляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2015 року за нововиявленими обставинами.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 5 листопада.

Шостий апеляційний адмінсуд відкрив провадження і призначив засідання на 29 листопада о 17.40. Справу розглядатиме колегія під головуванням судді Ігоря Лічевецького.

Нагадаємо, що Кулик подав позов до Конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, за участю третьої особи – Генеральної прокуратури України про визнання протиправним та скасування рішення про недопуск його на конкурс.

У жовтні 2015 року Кулика не допустили до участі в конкурсі, оскільки, відповідно до перехідних положень закону про прокуратуру, на службу в САП не можуть бути прийняті особи, які протягом п’яти років до дня набрання чинності цим законом працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та митних органах.

Кулик обіймав такі посади:

1) 06.2012 р. по 04.2013 р. – старший прокурор відділу захисту інтересів держави та протидії корупції управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;

2) 04.2013 р. по 04.2013 р. – в.о. начальника відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Миколаївської області;

3) 04.2013 р. по 12.2013 р.  начальник відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Миколаївської області;

4) 12.2013 р. по 02.2014 р. прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в Київській області;

5) 02.2014 р. по 08.2014 р. – начальник відділу з розслідування особливо важливих справ управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;

6) у вересні 2014 року прийнятий на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, присвоєно військове звання «полковник юстиції» та наказом Генерального прокурора України призначено начальником слідчого відділу управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції військової прокуратури Південного регіону України;

7) у грудні 2014 року призначений начальником управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України;

8) в серпні 2015 року призначений військовим прокурором, утвореної у системі органів військових прокуратур, військової прокуратури сил антитерористичної операції.

3 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва позов Кулика задовольнив. На його думку, підрозділи, в яких той працював, не мали ознак спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Однак Київський апеляційний адмінсуд 22 грудня 2015 року це рішення скасував. Майже через три роки Кулик подав заяву про перегляд постанови за нововиявленими обставинами. Про які обставини йдеться поки невідомо.

Нагадаємо, що 25 грудня 2015 року НАБУ почало розслідування за фактом незаконного збагачення Військового прокурора сил АТО на підставі звернення народного депутата Віталія Купрія.

Костянтину Кулику інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.

Після передачі справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.28 червня 2017 до Дня Конституції Кулик отримав від президента Петра Порошенка орден «За заслуги» третього ступеню за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». У прокуратурі пояснили, що нагородили Кулика за його роль в конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича.

Наразі в суді у справі Кулика досліджуються письмові докази.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check