Прокуратура відібрала у брата Кличка ділянку на Подолі, про яку 7 років мовчала Київрада

Господарський суд Києва зобов’язав ТОВ «Віт-Плюс» повернути Київраді земельну ділянку по вул. Боричів Тік, 29.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 23 жовтня.

Договір оренди ділянки площею 0,11 га підписали у 2007 році. Компанія отримала землю під будівництво, експлуатацію та обслуговування готельного комплексу з паркінгом та об’єктами соціально-культурного і побутово-офісного призначення. «Віт-Плюс» зобов’язалась завершити будівництво протягом 3 років з моменту реєстрації договору оренди (2008 р.).

У червні 2018 року Департамент земельних ресурсів Київради обстежив ділянку і виявив, що вона частково огороджена парканом, вільна від забудови, не охороняється і компанією не використовується, ознак виконання будівельних робіт на ділянці не виявлено.

Заступник керівника прокуратури Подільського району подав позов про розірвання договору оренди у зв’язку з порушенням фірмою своїх зобов’язань щодо забудови ділянки.

«Віт-Плюс» цих обставин не заперечувала, але вважає, що пропущено строк позовної давності, оскільки про порушення умов договору було відомо більше 7 років.

Суд встановив, що саме Київська міська рада як орендодавець повинна була здійснювати контроль за виконанням умов договору. Однак Київрада не надала жодних доказів, що протягом останніх 7 років як-небудь спонукала компанію виконувати договір. Більше того, Київрада мала право розірвати договір в односторонньому порядку, але не зробила цього.

Суд вирішив, що нездійснення забудови  є триваючим правопорушенням, предмет захисту не обмежений у часі, тому строк позовної давності не пропущено.

«Віт-Плюс» належить кіпрській компанії «Трейдмол Холдінгс ЛТД». Бенефіціарним власником є Володимир Кличко, молодший брат Віталія Кличка, який з червня 2014 року є мером Києва і головою КМДА.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check