Онищенко не довів НАБУ і суду, що договір застави акцій компанії «Пласт» було підроблено

Солом’янський суд Києва відмовив у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження за за фактом шахрайського заволодіння акціями ПрАТ «ПЛАСТ».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на  ухвалу суду від 16 листопада.

Справу закрили 26 липня на підставі п.2 ч.1 ст.284  КПК, у зв’язку з відсутністю в діянні складу злочину. Адвокат Олександра Онищенка подав скаргу, в якій йшлося про на неповноту, однобічність та упередженість дій НАБУ.

Детектив повідомив, що в якості свідка було допитано приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Явдюк Н.А., яка пояснила, що за посвідченням договору до неї звернулися працівники «Промінвестбанку», що особу Онищенка вона встановлювала за паспортом громадянина України і Онищенко особисто підписав договір як представник «Остексперт Лімітед» за довіреністю. Нотаріус розповіла, що посвідчила декілька договорів про внесення змін до договору застави акцій і всі договори підписувалися особисто Онищенком і вона вже знала його в обличчя.

Доводи, що Онищенко не підписував та не міг підписати договір застави акцій від 05.11.2012, оскільки в той день був за межами території України, що підтверджується відповідною відміткою в паспорті, не відповідають дійсності, оскільки за даними Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України 5 листопада 2012 року Онищенко виїхав з Києва (Жуляни) до Стамбулу о 21 год. 29 хв., що не виключає можливість підписання договору в цей день.

Почеркознавча експертиза проводяться виключно в державних установах та атестованими судовими експертами. Але для адвоката Онищенка висновок, що підписи на документах виконані різними особами, у 2017 році робила спеціаліст ТОВ «Центр судових експертиз «Альтернатива», яка 01.11.2016 звільнена з КНДІСЕ та її свідоцтво анульовано.

Захист також посилався на висновок Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру від 21.09.2017 р. Однак слідчий суддя поставив під сумнів належність цього висновку, оскільки для порівняння підписів було надано тільки паспорт Онищенка, де на 5 аркуші міститься один підпис останнього.

У свою чергу, НАБУ замовило експертизу КНДІСЕ, надавши для порівняння 20 документів зі зразками підпису Онищенка, зокрема в присязі народного депутата, в протоколі допиту свідка тощо. У квітні 2018 експертиза встановила, що на договорах з приводу застави стоять підписи самого Онищенка.

Відтак суд вирішив, що підстав для скасування постановив детектива про закриття справи немає.

8 червня 2018 року Київський апеляційний господарський суд визнав «Промінвестбанк» власником 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ».

У вересні 2017 року Госпсуд Києва в погашення 280 млн грн боргу «ГК «Газовий альянс» перед «Промінвестбанком» звернув стягнення на предмет застави – 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ», що належать «Остексперт Лімітед».

Загальна сума вимог «Промінвестбанку» до «ГК «Газовий Альянс» складає 1 млрд 45 млн грн.

Раніше «Промінвестбанк» також звертався з позовом до самого Олександра Онищенка, який солідарно поручився за кредитний договір. Банк намагався стягнути з Онищенка 428,7 млн грн.

Компанії «Остексперт Лімітед» і «ГК «Газовий Альянс» контролюються нардепом Олександром Онищенком.

Власником «Промінвестбанку» є російський державний Внєшекономбанк.

27 липня 2018 року НАБУ оголосило про завершення розслідування справи Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check