НАБУ завело справу на ГПУ за засекречення вироку менеджеру Курченку щодо арешту $1,5 млрд

Відомості до ЄРДР внесено на підставі ухвали слідчого судді.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду.

Справу зареєстровано 18 вересня 2018 року за ч.2 ст. 364 КК (зловживання владою), за фактом вчинення службовими особами Генеральної прокуратури України кримінального правопорушення у вигляді прийняття рішення про засекречення вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 р стосовно екс-директора «Газ Україна-2020» Аркадія Кашкіна.

Це сталося після звернення до суду кіпрської компанії Akemi Management Limited, яка поскаржилась на бездіяльність НАБУ щодо невнесення даних до ЄРДР за її заявою. У заяві йшлося про вчинення злочину генпрокурором Луценком.

Нагадаємо, що вироком стосовно Кашкіна суд дозволив конфіскувати 1,5 млрд доларів, які начебто належали оточенню екс-президента Віктора Януковича.

Конфіскація стала можлива, оскільки обвинувачений Кашкін пішов на угоду з прокурором Костянтином Куликом, якого, попри справу про незаконне збагачення, не звільнили з прокуратури, а перевели на іншу посаду.

Умови угоди між Кашкіним і прокурором невідомі, оскільки рішення суду засекретили.

Водночас у НАБУ заявляли, що насправді ці гроші мали бути конфісковані у газовій справі Олександра Онищенка.

Низка компаній-нерезидентів намагалися оскаржити цей вирок.

Зареєструвавши кримінальне провадження, НАБУ відмовило кіпрській компанії Akemi Management Limited у визнанні потерпілою у зв’язку з відсутністю в матеріалах справи будь-яких відомостей або документів, які свідчать, що засекречення вироку суду завдало компанії шкоди.

З такими висновками детектива суд не погодився, оскільки саме на детектива покладається обов’язок доказування обставин в кримінальному провадженні, проте НАБУ не були витребувані документи, оцінка наданим адвокатом компанії доказам не була надана, тому рішення детектива суд вважає передчасним. Постанову НАБУ про відмову Akemi Management Limited у визнанні потерпілою суд скасував. Водночас суд відмовився зобов’язувати бюро залучати компанію до справу в якості потерпілою, зазначивши, що детектив є самостійним у своїй процесуальній діяльності, тому слідчий суддя немає повноважень втручатися в його діяльність.

У публічних джерелах є інформація про пов’язаність Akemi Management Limited як із Сергієм Курченком, так і з колишнім віце-прем’єр-міністром Сергієм Арбузовим.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check