На Черкащині дали 4 роки в’язниці чоловіку, який хотів отримати $125 тис. під виглядом хабара

У Черкаській області суд визнав підприємця винним у підбурюванні до надання в.о. керівника Держгеокадастру неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок Соснівського райсуду м.Черкаси від 29 жовтня.

За версією обвинувачення, у 2016 році чоловік надавав посередницьку допомогу в отриманні 485 га земель в Драбівському районі в оренду на 49 років і начебто заявив клієнтці, що в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Черкаській області треба заплатити по 400 доларів за кожен гектар, тобто всього 194 тисяч доларів. При цьому повідомив завідомо неправдиву інформацію про те, що неправомірну вигоду чиновник отримуватиме лише від нього особисто і зі сторонніми особами на дану тему спілкуватись не буде.

Як вважають слідчі, в.о.керівника Держгеокадастру не був обізнаний про злочинні наміри обвинуваченого.

Сама клієнтка вирішила, що посередник підбурює її до вчинення злочину і звернулась із заявою до СБУ.

Після цього обвинувачений повідомив, що на землю в Драбівському районі є інший претендент і запропонував 314 га у селі Домантово Золотоніського району при сплаті по 400 доларів за гектар.

З метою документування злочинної діяльності і встановлення можливих співучасників злочину жінка погодилась на пропозицію та пообіцяла дати гроші, після того як отримає документи, які засвідчують оформлення землі в оренду.

25 та 26 лютого 2016 року в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Черкаській області, який не був обізнаний про злочинні наміри обвинуваченого, підписано 18 наказів про надання дозволу на розробку документації із землеустрою земельних ділянок. Посередник повідомив клієнтку про це і сказав, що акти будуть скасовані, якщо вона не заплатить.

На початку березня був укладений договір на 125 600 доларів про надання посередницьких послуг при оформленні земельних ділянок. Цей договір і довіреність начебто маскували злочинну діяльність обвинуваченого.

31 березня чоловік отримав 68 900 доларів, не маючи наміру та можливості виконувати зобов’язання, взамін, передавши клієнтці документи для погодження проектів землеустрою 18 земельних ділянок. Після цього його затримали.

У суді обвинувачений вину не визнав, оскільки діяв за договором. Сказав, що гроші брав за свою роботу, оскільки має право надавати такі послуги фізичним особам так юридичним особам. Кошти за виконану роботу він повинен був внести на рахунок і сплатити податок.

Заявниця розповіла суду, що їх познайомив спільний знайомий. Обвинувачений начебто  говорив їй, що має вихід на Держгеокадастр і через нього можна взяти довідки на земельні ділянки за певну суму. Земля їй потрібна для ведення сільського господарства. Вона працює в аграрній сфері дванадцять років.

Керівник ГУ Держгеокадастру в Черкаській області розповів, що обвинувачений звертався до нього і попросив допомогти у виготовленні документації на землю. В його повноваження це не входить, тому він відмовив, після чого, той став йому постійно телефонувати, щоб зустрітися. Про гроші йому нічого не говорили, гроші не приносили і він їх не вимагав.

Суду надали роздруківки з програми вайбер, де обвинувачений неодноразово висував вимоги про надання йому грошей в іноземній валюті, які останній повинен передати посадовим особам Держгеокадастру для вирішення питання про виділення земельних ділянок, а також надсилав фотознімки проектів наказів, за які необхідно було сплатити запитувану суму. Також задокуменовані телефонні розмови фігурантів справи, в яких обговорюється виділення землі і оплата.

Суд вирішив, що показання свідків органічно поєднуються з іншими доказами.

Не визнання вини суд розцінив як бажання обвинуваченого пом’якшити особисту відповідальність та уникнути покарання.

Суд зазначив, що версія обвинуваченого, що він отримав гроші за посередницькі послуги спростовується показаннями заявниці, а також даними НСРД, коли обвинувачений умовляє клієнтку підписати такий договір для алібі.

Суд вирішив, що вина обвинуваченого доведена в повному обсязі.

Дії обвинуваченого кваліфікували за ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 ККУ як підбурювання до надання службовій особі, яка займає відповідальне становище неправомірної вигоди, за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища.

Суд призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі без конфіскації майна. На вирок може бути подано апеляцію.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check