Колишньому слідчому поліції змінили підозру в справі про хабар і покарали штрафом

Колишній слідчий Шевченківського відділу поліції ГУНП в Харківській області і його спільник визнали вину і розкаялися.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 листопада.

Суд призначив обвинуваченим покарання у вигляді штрафу – 25 500 і 17 000 грн відповідно.

За матеріалами справи, слідчий поліції у березні 2017 запропонував особі, що за 5 000 доларів керівництво поліції попросить працівників прокуратури закрити справу про хуліганство. У подальшому він згодився на 4 000 доларів. Для конспірації слідчий залучив спільника, якому було передано кошти: 2 900 доларів і 30 тис. грн.

Крім того, в січні 2017 слідчий висловив вимогу іншій громадянці передати йому 2 000 доларів за рішення у справі проти особи, яка завдала умисного легкого тілесного ушкодження її чоловікові.

Йшлося про інцидент 2013 року, коли один чоловік стріляв у машину іншого і бризнув йому в очі балончиком. У потерпілого постраждали очі. У квітні 2017 особу звільнили від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Однак слідчий все одно вимагав кошти, але погодився зменшити суму до 1 000 доларів. У листопаді гроші були передані і слідчого одразу затримали.

Початкова версія була, що слідчий хотів гроші за повідомлення про підозру особі. У протилежному випадку слідчий обіцяв закрити справу. Його дії кваліфікували за ч. 3 ст. 368 КК, яка передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна і без альтернативи у вигляді штрафу. Однак у вироку вже йшлося про те, що слідчий брав гроші не за виконання своїх службових обов’язків щодо повідомлення про підозру, а за вплив на суд і його звинувачували за ч.2 ст.369-2 КК, що карається штрафом або позбавленням волі від 2 до 5 років.

В суді екс-слідчий і його спільник вину повністю визнали і розкаялися. Оскільки обставини справи ніким не оспорювалися, то суд визнав недоцільним дослідження доказів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check