У справі Ставицького обрали нового головучого суддю, а підготовче призначили в грудні

Святошинський суд Києва обрав головуючого суддю у справі екс-голови правління НАК «Надра України» Едуарда Ставицького щодо заволодіння об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на розклад роботи суду на сайті «Судова влада».

Колегію очолила суддя Вікторія Жмудь. Підготовче судове засідання призначено на 12 грудня о 17.00.

24 вересня суд задовольнив заяву захисту про відвід головуючої судді Валентини Новик.

Захисник повідомив, що чоловік судді – Новик Володимир Анатолійович – працює у Міністерстві енергетики та вуглепрому, яке до 27 лютого 2014 очолював Ставицький. Крім того, у 2008-2010 рр. Новик обіймав посаду керівника Департаменту з держзакупівель Міністерства економіки, коли його очолював Богдан Данилишин за квотою БЮТ. Також раніше був помічником депутатів від БЮТ  у Верховній Раді 6 скликання – Олега Ляшка, Валерія Дубіля та Миколи Потапчука. У 2009-2010 рр. члени БЮТ ініціювали інформаційну кампанію  «Вкрали «Межигір’я» і створення тимчасової слідчої депутатської комісії щодо відчуження майна резиденції. Зі слів адвоката, представники БЮТ завчасно сформували у ЗМІ уявлення про злочинність дій Ставицького. Тому захисник припускає, що суддя Новик могла дізнатися про це від свого чоловіка і в неї вже заздалегідь сформувалась певна думка.

Наразі у  Міністерстві енергетики Володимир Новик обіймає посаду заступника директора департаменту – начальника відділу стратегічного планування розвитку ПЕК Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики.

11 липня суд уже відкладав підготовче засідання у справі Ставицького за клопотанням захисників, які не змогли бути присутні в засіданні.

Обвинувачені Едуард Ставицький і Павло Литовченко до суду ще ні разу не з’явилися. Окрім них, третьою обвинуваченою у справі є приватний нотаріус Юлія Ткаченко.

За матеріалами справи, у 2007 році вони організували виведення майна «Межигір’я» з власності держави. Спочатку майно, вартістю 540 млн грн, вилучили з управління Державного управління справами з передачею до статутного капіталу НАК «Надра України», а далі його обміняли під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвесттрейд», вартістю понад 33 млн грн. Далі фактичним власником «Межигір’я» став Віктор Янукович, який розбудував там свою приватну резиденцію.

У 2017 році суд повернув «Межигір’я» у власність держави.

За часів президентства Віктора Януковича з 24 грудня 2012 по 27 лютого 2014 року Еудард Ставицький був міністром енергетики та вугільної промисловості.

Зараз Ставицький перебуває у загальнодержавному розшуку. У травні 2017 Інтерпол зняв його з міжнародного розшуку, визнавши його кримінальне переслідування політичним.

У січні 2018 року Генпрокуратура викликала Ставицького для ознайомлення з матеріалами справи, але екс-міністр не з’явився.

За останньою інформацією, екс-міністр проживає в Ізраїлі під іменем Натана Розенберга і має громадянство цієї країни. Раніше Україна направила запит про його екстрадицію.

Крім того, поліція Вінницької області з’ясувала, що аби дружина і сини Едуарда Ставицького отримали громадянство Ізраїлю, держреєстратор, ймовірно, сфальсифікував документи покійної прабабусі дружини екс-міністра. 28 листопада 2017 про підозру повідомлено колишній начальниці відділу держреєстрації актів цивільного стану Немирівського райуправління юстиції, а також матері цієї екс-чиновниці.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check