У справі про прослушку Холодницького поліції дали доступ до інформації про дзвінки НАБУшника

Печерський суд дав слідчим Нацполіції доступ до інформації оператора мобільного зв’язку щодо номера, яким користується працівник Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 10 жовтня.

Кримінальне провадження зареєстроване  19 вересня 2018 року за фактами перевищення влади та службового становища працівниками НАБУ, посягання ними на життя та здоров’я працівників правоохоронних органів, незаконного заволодіння транспортним засобом та розбою з метою заволодіння чужим майном.

За версією слідства, невстановлені працівники НАБУ здійснювали оперативно-розшукові заходи, негласні слідчі (розшукові) дії за відсутності дозволу суду, застосовуючи при цьому насильство щодо працівників Управління Державної охорони та Генеральної прокуратури.

Представників бюро начебто застукали при спробі прокласти кабель поблизу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Військовослужбовці УДО почали блокувати автомобіль НАБУ. Після цього  на місце прибули працівники Управління спеціальних операцій НАБУ і між співробітниками правоохоронних органів сталася бійка. Представники НАБУ начебто застосували силу до водія і заволоділи службовим автомобілем САП, яким здійснили наїзд на військовослужбовця УДО та зіткнення із трьома автомобілями, припаркованими поруч.

В ході досудового розслідування встановлено, що на місці указаних подій міг перебувати конкретний працівник НАБУ і поліція попросила про доступ до даних з його мобільного телефона. Йдеться про зв’язок абонента за період з 01.01.2018 по даний час, зокрема про вхідні, вихідні дзвінки/СМС, доступ до мережі Інтернет, нульові з’єднання, тощо, маршрути передавання з прив’язкою до базових станцій із зазначенням їх адрес та азимутів сигналу.

У публічному доступі судового реєстру видно, що слідчим також заявлялись експертизи (авто-товарознавча, молекулярно-генетична, дактилоскопічна, портретна та ін.), але всі ці клопотання були повернуті слідчому, як такі, що подані без дотримання вимог. Чи отримано слідчим також доступ до даних інших номерів телефонів поки невідомо.

Нагадаємо, що НАБУ раніше заявило, що інформація про спроби встановити обладнання для прослуховування кабінету керівника САП Назара Холодницького не відповідає дійсності. Натомість законні слідчі дії проводилися на території лікарні «Охматдит» у справі, яку в бюро відмовились розголошувати.

Також у НАБУ повідомили, що співробітники Управління спеціальних операцій (УСО) НАБУ проводили планові заняття з тактико-спеціальної підготовки за півкілометра від САП і були без будь-яких пояснень заблоковані працівниками Управління державної охорони та САП.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check