У справі про корупцію на вінницькій ДФС почали замітати сліди

Невстановлені особи з метою приховання слідів злочину змінили директорів компаній, що фігурують у справі про корупцію за участі посадовців ДФС.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 18 жовтня.

За версією слідства, у 2014 році невстановленою на даний час особою у м. Вінниця створено стійке ієрархічне об’єднання – злочинну організацію, до складу якої увійшли службові особи органів ДФС, а також наближені до них засновники та службові особи суб’єктів господарської діяльності.

Учасники злочинної організації координували діяльність підконтрольних підприємств з метою отримання доходу від продажу на експорт горіхів та сільськогосподарської продукції без сплати податків.

У 2015-2017 рр. ТОВ  «Фармтрейдінвест», ТОВ «Укрторгплюс», ТОВ  «Екоекспрес», ТОВ  «Омегаплюс» експортували продукції сільського господарства на суму понад 337 млн грн. Сукупний дохід цих підприємств склав 360 млн грн. Директором компаній була одна особа, яка отримала 55 млн грн готівкою з рахунків підприємств. Отриманий дохід розподілили між учасниками злочинної організації.

16 липня 2018 року про підозру повідомлено начальнику ГУ ДФС у Вінницькій області Руслану Осмоловському. Йому інкримінують зловживання службовим становищем, участь у злочинній організації і ухилення від сплати податків

1 і 9 серпня повідомлено підозри двом керівникам приватних компаній щодо участі у злочинній організації та ухиленні від сплати податків.

У подальшому невстановленими особами з метою приховання слідів злочину в державному реєстрі провели зміну директора ТОВ «Фармтрейдінвест», ТОВ «Екоекспрес» і ТОВ «Укрторгплюс».

За зверненням представника ГПУ суд арештував корпоративні права компаній.

13 липня ГПУ повідомляла про затримання керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, які вимагали 0,5 млн грн у бізнесмена.

На початку вересня 2018-го в.о. керівника ДФС Мирослав Продан пішов у відставку.

Кримінальне провадження №42017160000000054 зареєстроване 20.01.2017 за фактами діяльності злочинної організації за участі службових осіб органів Державної фіскальної служби та суб’єктів господарювання за ч. 1, 2 ст.205, ч.3 ст.209, ч. 1, 3 ст.212, ч. 1 ст.255, ч.2 ст.364, ч.2 ст.367, ч.3 ст.368 КК. Розслідування веде Головне слідче управління ГПУ.

За даними правоохоронців, з метою легалізації коштів співробітники ДФС за посередництва інших громадян купували рухоме та нерухоме майно в Україні та за кордоном.

Деякий громадянин України 10 і 30 травня 2018 року придбав два об’єкти нерухомості в Туреччині вартістю 562 тис. доларів.

Гроші від передачі в оренду цих об’єктів, після їх придбання, перераховувались на рахунок у банку «T. Garanti Bankas? A.S.» (Туреччина) на ім’я третьої особи.

Крім того, за даними слідчих, 16 травня 2018 року посадовці ДФС за сприяння третіх осіб придбали ТОВ «Компанія Антей». Формально новим засновником значився деякий Ларін Юрій Олександрович. 23 травня компанія купила три автомобілі: Toyota LANDCR 200, 2017 рік випуску (оціночна вартість 1,5 млн грн) Mercedes GLE 350g, 2017 рік випуску (оціночна вартість 1,2 млн грн) Toyota LANDCR 200, 2008 рік випуску (оціночна вартість 666 тис. грн.). Загальна вартість автівок – 3,4 млн грн. Є дані про можливе використання авто співробітниками ДФС.

Раніше екс-керівник ДФС Мирослав Продан спростовував свою причетність до купівлі нерухомості в Туреччині.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check