У справі перекладача Гройсмана замінили суддю і продовжили долучати докази

Голосіївський суд 8 жовтня провів чергове засідання у справі Станіслава Єжова, колишнього керівника протоколу прем’єр-міністра, звинуваченого у державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суддю Олександра Бойка Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від посади до розгляду питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності і звільнення. Замість нього в колегію призначена Марина Єсауленко. В кінці 2017 року ця суддя була переведена президентом з Артемівського райсуду Луганська до Голосіївського суду Києва. На початку 2018-го ВРП ліквідувала Артемівський райсуд у зв’язку з заходами щодо боротьби з тероризмом на тимчасово непідконтрольній території.

Обвинувачення і захист не наполягали на розгляді справи спочатку. Оскільки суд тільки встиг розглянути обвинувальний акт, продовжити запобіжний захід обвинуваченому і почав долучати запропоновані прокурором письмові докази.

Прокурор намагався долучити додатки до раніше наданих суду протоколів обшуку. Йшлося про диски з інформацією з телефону, робочого комп’ютера і ноутбука Єжова, скріншоти з його електронної пошти з начебто формою про вступ до громадянства Російської Федерації, брошюри з програмою робочого візиту прем’єр-міністра в Бельгію та ін. Однак суд більшу частину документів повернув прокурору. Суд вирішив, що ці документи не є додатками до протоколів обшуку, оскільки інформація була записана не під час обшуку, а під час інших слідчих дій.

Суд долучив відповідь кабміну, що відео-, аудіозапис та стенограма зустрічей прем’єр-міністра України з прем’єр-міністром Великої Британії, генсекретарем НАТО, з керівництвом ЄС та ін. не здійснювались. Відтак, як доводить обвинувачення, Єжов несанкціоновано записував ці зустрічі з метою передачі спецслужбам РФ. Адвокат з цього приводу сказав, що у відповіді йдеться, що повноваження Єжова не були чітко визначені: заборонено чи не заборонено.

Також суду передано інформацію про візити Єжова за кордон у 2016-2017 рр, зокрема до Росії та Білорусі. За версією слідства, спецслужби завербували його у Санкт-Петербурзі.

Захисник Валентин Рибін заявив клопотання про встановлення графіку проведення засідань щодня з 10 до 17 год. Він зіслався на необхідність розгляду у розумні строки, оскільки його клієнт перебуває під вартою з грудня 2017 року.

Однак суд це клопотання відхилив. Суддя Дмитро Валігура сказав, що в провадженні кожного судді близько 300 справ. Суддя Олена Первушина мотивувала рішення тим, що справа Єжова не є винятковою, оскільки суд розглядає також інші справи щодо осіб, які перебувають під вартою.

Водночас суд визначив ще кілька дат судових засідань – 10 жовтня на 11.00, 19 жовтня на 12.00 і 26 жовтня на 12.30.

3 вересня суд продовжив перебування Єжова під вартою до 1 листопада. На думку суддів, більш м’який запобіжний захід наразі застосувати неможливо.

Нагадаємо, що СБУ затримала Єжова 20 грудня 2017 року за підозрою у роботі на російські спецслужби. Йому висунуто обвинувачення у державній зраді і загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі.

Раніше Єжов працював у Посольстві України в США, а також Адіністрації президента. В управлінні протоколу уряду він відповідав, зокрема за переклад зустрічей з іноземними делегаціями. Єжов постійно супровджував прем’єра Гройсмана у закордонних поїздках. За версією слідства, з допомогою спеціального обладнання чиновник збирав інформацію про діяльність урядових структур і передавав у Росію. Інформацію він начебто пересилав спецслужбам на емейл-адресу користувача «Олена Прекрасна». Сам Єжов свою вину не визнає.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check