Суд з другої спроби арештував 230 га, на яких рибний Інститут дозволив забудову

Суд  арештував земельну ділянку площею 230 га по вул. Обухівській, 135 у м. Києві, яка на праві постійного користування зареєстрована за Інститутом рибного господарства Української академії аграрних наук.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Шевченківського суду суду.

На ділянці заборонені будь-які підготовчі, земельні та будівельні роботи, але господарська діяльність Інституту рибного господарства дозволена.

У 2006 році президія Академії аграрних наук погодила забудову 14,5 га з 240,88 га. В подальшому Інститут і ТОВ «Нове місто» уклали договір часткової участі в будівництві житла, за яким частка Інституту становитиме 10%. У 2009 році відбулася заміна забудовника на ТОВ «Акцепт Логістик Груп».

За версією правоохоронних органів, службові особи Інституту рибного господарства, зловживаючи службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди передали під забудову ділянку водного фонду 14,5 га з порушеннями Водного та Земельного кодексів і закону про охорону навколишнього середовища.

Однак земельна ділянка, яка використовується під забудову, не виділена в натурі, не сформована в державному земельному кадастрі, відсутні її межі та кадастровий номер. Тому прокурор подав клопотання про накладення арешту на всю ділянку площею 230, 15 га. У зв’язку з чим ділянка зменшилась на понад 10 гектарів у матеріалах справи не зазначено.

Суд вирішив, що матеріалами доводиться, ділянка була отримана фірмою під забудову злочинним шляхом.

Відомо, що суд арештував ділянку тільки з другої спроби. Раніше суд вважав клопотання необгрунтованим, оскільки у справі нікому не повідомлено про підозру і матеріалами не підтверджувався факт нецільового використання земельної ділянки.

«Акцепт Логістик Груп» належить кіпрській компанії «Елакол Девелопментс Лімітед». Бенефіціарами компанії є громадяни Литовської Республіки Тумєнас Раймондас і Марина Познякова, а також Владислава Молчанова, бізнес-партнерка депутата Київради від «Батьківщини» Дениса Москаля.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check