Суд поскасовував арешт грошей, вилучених у справі про «вишки Бойка»

Печерський суд скасував арешт 385 тис. доларів і 72,7 тис. євро, вилучених 11 липня при обшуку у так званій справі «вишок Бойка».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 12 жовтня.

Однією з ухвал скасовано арешт 223 тис. доларів та 1 290 євро, а іншою – 162 тис. доларів і 71,4 тис. євро.

Рішення ухвалив суддя Володимир Карабань.

Зазначається, що кошти було вилучено 11 липня під час обшуків у кримінальному провадженні № 12014000000000164 за місцем проживання двох осіб.

Гроші заарештували 3 серпня з метою збереження речових доказів. Водночас станом на 12 жовтня власники коштів не були підозрюваними. Крім того, суду надано документи, які підтверджують законне походження коштів.

У реєстрі вказано, що зміст ухвал про арешт коштів заборонено до оприлюднення.

За версією слідства, у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок не  безпосередньо у  виробника , а через підконтрольні фіктивні підприємства  «Highway Investment Processing LLP» та «Rigas Kugu Buvetava» за  явно завищеними цінами і заволоділи державними коштами у сумі більше 400 млн. доларів.

Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

29 січня 2018 року про підозру у справі «вишок Бойка» повідомили голові «Вернум-Банку» Наталії Ігнатченко. За версією слідства, вона як особа, що має спеціальні знання у галузі міжнародних фінансів, банківського права і досвід роботи, надала учасникам злочинної організації документи на компанії-нерезиденти, що мали взяти участь у проведенні тендеру, забезпечила подальше перерахування коштів на підконтрольні підприємства і їх легалізацію.

У червні 2018 року одну з фігуранток «вишок Бойка», колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз», Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.

У цій справі фігурує також нардеп Євген Бакулін, який у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є  єдиним акціонером ДАТ  «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». У березні 2018 Верховна Рада дала згоду на притягнення нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check