Суд арештував будинок, який Онищенко подарував своєму синові

Солом’янський суд Києва арештував будинок  у провулку Редутний 10А площею 454 кв.м., який Олександр Онищенко подарував своєму синові.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 12 жовтня.

Онищенко набув власності на будинок і земельну ділянку під ним у 2010 році. У подальшому нерухомість було передано в іпотеку за кредитами ТОВ «Компанія «Пром-Інвест» і двох фізосіб у «Банку Камбіо». При цьому Онищенко виступав майновим поручителем. До 2014 року вся заборгованість по кредитах була погашена, обтяження були зняті і Онищенко  здобув право відчужувати будинок.

Водночас відомо, що у 2012 році юрист Онищенка виготовив електронний документ – проект загальних зборів ТОВ «ГК «Газовий Альянс», однієї з компаній, що були задіяні для перепродажу природного газу ПАТ «Укргазвидобування». Згідно з проектом документа, загальними зборами компанії «ГК «Газовий Альянс» вирішувалось питання одержання кредиту в ПАТ «Промінвестбанк», збільшення кредитної лінії і для цього мали звернутися до Онищенка щодо передачі ним у заставу банку свого будинку.

Як зазначають у НАБУ, з 2011 року Онищенком неодноразово вчинялись дії щодо використання цього будинку як засобу одержання кредиту для ТОВ «ГК «Газовий Альянс» з метою придбання природного газу у ПАТ «УГВ» за заниженими цінами з метою перепродажу за ринковою ціною.

У травні 2015 зареєстровано припинення іпотеки на будинок. 26 жовтня 2015 Онищенко подарував будинок синові.

Під час обшуку в будинку в липні 2016 з’ясувалося, що Онищенко-старший використовував будинок за договором оренди до 31.01.2018.  Зокрема, під час зазначеного обшуку знайдено фінансово-господарську документацію ПрАТ «Нафтогазвидобування».

Детектив НАБУ вважає, що будинок було набуто внаслідок вчинення злочину, оскільки будинок було звільнено від іпотеки у зв’язку з погашенням кредиту з коштів, отриманих Онищенком в період злочинної діяльності.

Детектив обґрунтував такий арешт і можливу спецконфіскацію майна третьої особи тим, що майно було відчужено за договором дарування, тобто безоплатно і набуто сином Онищенка 2002 р.н. у 2015 році, тобто в період малолітності, а тому представникам набувача майна було відомо про обставини, що зумовлюють спеціальну конфіскацію зазначеного будинку.

26 липня 2018 року НАБУ закінчило розслідування «газової справи» нардепа Олександра Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check