Півгектара поблизу Хрещатика, продані Київрадою Черновецького, відсудили місту

Господарський суд Києва витребував у британської компанії Goldenberg Assets LTD земельні ділянки площею 0,52 га.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 8 жовтня.

У 2009 році Київська міська рада продала ділянку 0,52 га по вулиці Архітектора Городецького, 6-а ТОВ «Престижбудсервіс» за 15,9 млн грн. Землю продали під будівництво, експлуатацію та обслуговування підземного багатоповерхового паркінгу з вбудованими та прибудованими приміщеннями адміністративного, торговельного та громадського призначення.

У 2011-2012 рр. суд визнав протиправним і скасував рішення про продаж ділянки. Позов подали мешканці сусіднього будинку, які доводили, що ділянка є прибудинковою територією житлових будинків № 4 та № 6 по вулиці Городецького і використовується для проїзду між зазначеними будинками.

У жовтні 2013 року суд визнав договір купівлі-продажу ділянки. Під час перегляду рішення в апеляції стало відомо, що 10 грудня 2013 ТОВ «Престижбудсервіс» продало землю ТОВ «Городецький пасаж».

17 грудня 2013 ТОВ «Городецький пасаж» продало ділянку кіпрській компанії Senatum Holdings Limited.

У подальшому діляну поділили на три і 11 грудня 2015 продали Goldenberg Assets Ltd з Лондона за 710 тис. доларів.

Зважаючи на те, що рішення Київради про відчуження земельної ділянки визнано незаконним та скасовано, суд дійшов висновку, що не було волевиявлення законного власника на продаж спірних земельних ділянок.

Суд вважає, що Goldenberg Assets Ltd була добросовісним набувачем, проте не стала легітимним власником спірних земельних ділянок, оскільки їх власником залишається територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування. Водночас добросовісний набувач може звертатися до продавця ділянок про відшкодування збитків.

Суд витребував землю на користь територіальної громади Києва. Вартість ділянок оцінюється у 37 млн грн.

Компанії, які купували і перепродували землю, пов’язані з акціонерами «Асвіо банку» братів В’ячеслава і Олександра Супруненків. В’ячеслав Супруненко є колишнім зятем екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Олександр Супруненко з 2014-го є позафракційним народним депутатом.

Goldenberg Assets Ltd оформлено на офшор невідомої юрисдикції Nebos LTD. Бенефіціаром компанії у британському реєстрі значиться кіпріотка Катеріна Ланцова.

У 2015-2016 рр. поліція розслідувала дві кримінальні справу щодо посвідчення неправомірних договорів купівлі-продажу вищезгаданої земельної ділянки.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check