НАБУ закрило справу про шахрайське заволодіння «Промінвестбанком» акціями Онищенка

НАБУ закрило справу за фактом заволодіння акціями ПрАТ «ПЛАСТ» шляхом шахрайства та використання посадовцями «Промінвестбанку» завідомо підробленого документа.

Про це «Судовий репортер» повідомили в прес-центрі НАБУ.

Провадження закрили  на підставі п.2 ч.1 ст.284  КПК, у зв’язку з відсутністю в діянні складу злочину.

26 липня 2018 року постанову про закриття про закриття кримінального провадження № 42015110000000121 за ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК виніс детектив Першого відділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Танривердієв Х.М.

Як підкреслили в НАБУ, справу закрито тільки в частині епізоду щодо посадовців «Промінвестбанку» і підробки документа.

Відомо, що адвокат ТОВ «ГК «Газовий Альянс» оскаржив цю постанову. Солом’янський суд повернув скаргу. Але 17 вересня Апеляційний суд призначив новий розгляд скарги в суді першої інстанції.

Провадження № 42015110000000121 відоме як «газова справа» нардепа Олександр Онищенко

На 26 липня цей же детектив викликав Онищенка для участі у процесуальних діях по цьому провадженню. А 27 липня НАБУ оголосило про завершення розслідування справи Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

8 червня 2018 року Київський апеляційний господарський суд визнав «Промінвестбанк» власником 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ».

У вересні 2017 року Госпсуд Києва в погашення 280 млн грн боргу «ГК «Газовий альянс» перед «Промінвестбанком» звернув стягнення на предмет застави – 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ», що належать «Остексперт Лімітед».

Компанії «Остексперт Лімітед» і «ГК «Газовий Альянс» контролюються нардепом Олександром Онищенком.

Представники «Остексперт Лімітед» стверджували, що договір застави акцій не укладався. Хоча у розпорядженні суду були оригінали та копії договору, підписані самим Онищенком.

До Печерського райуправління поліції Києва надійшла заява «Остексперт Лімітед», що представники «Промінвестбанку» подали до Господарського суду Києва завідомо підроблений документ, а саме: договір застави акцій від 05.11.2012, підписаний «Промінвестбанком» та «Остексперт Лімітед». Таким чином, представники банку начебто вчинили замах на шахрайське заволодіння майном компанії. Свідок (ім’я невідоме) стверджував, що Онищенко не міг його підписати, бо в цей день його не було в країні і це підтведжується відміткою в його паспорті.

Справа про шахрайство перебувала у провадженні  Київської місцевої прокуратури №6.

«Остексперт Лімітед» має статус потерпілого і заявила цивільний позов на 1 млрд 335 млн грн. Вона вважає, що претензії «Промінвестбанку» спричинили суттєве зниження ціни на компанію.

Загальна сума вимог «Промінвестбанку» до «ГК «Газовий Альянс» складає 1 млрд 45 млн грн.

Раніше «Промінвестбанк» також звертався з позовом до самого Олександра Онищенка, який солідарно поручився за кредитний договір. Банк намагався стягнути з Онищенка 428,7 млн грн.

Власником «Промінвестбанку» є російський державний Внєшекономбанк.

В Україні нардеп Олександр Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2017 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check