НАБУ закрило справу про будівництво футбольного поля, на якому піарився нардеп Москаленко

Суд відмовив  у задоволенні скарги на постанову детектива НАБУ про закриття кримінального провадження.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 9 жовтня.

У березні 2018-го суд зобов’язав детектива НАБУ розпочати розслідування за заявою громадянина щодо нецільового використання бюджетних коштів на будівництво футбольного стадіону в селі Пірново Київської області.

Заявник повідомив, що наприкінці 2015 року з існуючого сільського стадіону був зайнятий та вивезений в невідомому напрямку ґрунт та розпочато будівництво нового футбольного стадіону розміром 105 х 68 м із штучним покриттям та трибунами на 500 місць, про що був анонс на сайті народного депутата Ярослава Москаленка.

Роботи ведуться під приводом «влаштування спортивного майданчику. Але інформація щодо будівництва аналогічного стадіону із штучним покриттям на 400 місць в м. Чернівці свідчить, що такий об’єкт будівництва є стадіоном, має ІІІ категорію складності, а його орієнтовна вартість складає близько 20 млн. грн.

Відповідно до рішень Вишгородської районної ради, кошти виділялися не на будівництво стадіону, а на влаштування спортивного майданчика.

На плані меж Пірнівської сільської ради, розробленому у 1993 році, як і у новому генеральному плані села, цей об’єкт зазначений як «Стадіон».

Право постійного користування на земельну ділянку належить ФСТ «Динамо» з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту.

Водночас із західної сторони вказана земельна ділянка межує з об’єктом природоохоронного фонду України – Державним орнітологічним заказником місцевого призначення «Пірнівський», який є унікальним місцем гніздування птахів сірої чаплі.

Заявник вважає, що стадіони є одним із джерел біогенного шуму, а тому розташування нового стадіону з трибунами на 500 місць є грубим порушенням вимог щодо природоохоронного режиму заказника.

Крім того, будівництво вказаного стадіону в с. Пірново здійснюється без громадських слухань щодо пріоритетності та доцільності такого будівництва в селі, у якому зареєстровано всього 350 мешканців.

Скаржник дізнався, що рішення щодо будівництва стадіону сільською та Вишгородською районною радами не приймалися, проект будівництва затверджувався, ДАБІ дозволів на будівництво/реконструкцію такого стадіону не видавала.

Департаментом ДАБІ у Київській області зареєстровано початок будівельних робіт на «улаштування спортивного майданчику розміром 105 х 68 м в с. Пірново Вишгородського району Київської області», замовник об’єкту будівництва – Пірнівська сільська рада.

Крім того, на вказаній ділянці стадіону вже є невеликий спортивний майданчик орієнтовними розмірами 10 х 15 м з тренажерами для силових тренувань, який, на думку заявника, жодним чином не порушує державних будівельних та природоохоронних норм.

17 липня 2018 детектив НАБУ, отримавши пояснення заявника, справу закрив.

Встановлено, що протягом 2015-2017 років рішеннями місцевих рад виділено всього сумі 4 млн 126 тис. грн. на влаштування спортивного майданчика розміром 105 х 68 метрів в селі Пірнове.

Для проведення будівельних робіт укладено договори підряду з ПП «Автомагістраль» і ТОВ «Євроспортаренабуд».

На даний час проведено такі будівельні роботи: основа футбольного поля, улаштування фундаменту, стійки відбійника (огорожа), вимощення, огорожа H-2м.

Детектив з’ясував, що спортивний майданчик в селі Пірнове становить собою спортивну споруду відкритого типу, основою якої є футбольне поле розміром 105 х 68 м.

Стадіон – це комплекс споруд, призначених для проведення навчальної, тренувальної роботи та демонстрації спортивних змагань з одного чи різних видів спорту. До складу його можуть входити: спортивне ядро чи арена з місцями для глядачів, комплекс приміщень для глядачів, поле та майданчики для тренувально-навчальної роботи, а також інші відкриті та криті спортивні споруди з допоміжними приміщеннями та територіями.

Детектив вирішив, що за своїми характеристиками спортивний майданчик в селі Пірнове не є комплексом споруд, тобто не відповідає визначенню та вимогам щодо стадіону відповідно до державних будівельних норм, а тому ознаки злочину у діях посадовців при будівництві спортивного майданчика відсутні.

У судовому засіданні скаржник наполягав на тому, що посадові особи використовують не за цільовим призначенням кошти і будують не потрібний жителям села об’єкт, будівництво якого шкодить навколишньому середовищу.

Але детектив підкреслив, що позбавлений можливості перевіряти інші твердження, оскільки досудове розслідування було проведено щодо нецільового використання бюджетних коштів.

Суд вирішив, що постанова детектива про закриття справи є обгрунтована і скасуванню не підлягає.

Село Пірнове Вишгородського району Київської області входить до мажоритарного округу, по якому був обраний народний депутат Ярослав Москаленко. У Верховній Раді він очолює депутатську групу «Воля народу».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check