НАБУ відмовилося реєструвати справу про нецільове використання 3,7 млн грн ліквідатором Верховного суду України

Суд відмовив у задоволенні скарги виконуючого обов’язки голови Верховного Суду України на бездіяльність НАБУ, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 17 жовтня.

В.о. голови суду Василь Гуменюк стверджує, що 25 вересня 2018 року звернувся до директора НАБУ з повідомленням про вчинення злочинів за ст. 109, 210, 353, 364 КК.

Йшлося про  незаконні дії щодо нецільового використання бюджетних коштів у сумі 3,7 млн грн., начебто вчинені головою ліквідаційної комісії та начальником відділу фінансового аналізу та бюджетного планування ВСУ.

НАБУ дані до ЄРДР не внесло. Заявник оскаржив таку бездіяльність в суді.

Але, на думку суду, хоча в.о. голови ВСУ Гуменюк вважає, що подав «повідомлення про злочин», останнє за своїм змістом та суттю не є таким, оскільки не містить даних про вчинення кримінального правопорушення.

У реєстрі обов’язково відображається дата, час, адреса, місце, спосіб, знаряддя, засоби та інші особливості вчинення кримінального правопорушення, розмір збитків, прізвище фізичної особи (осіб) або дані про компанію, які є потерпілими, дані про осіб, які вчинили злочин, тощо.

Вивчивши повідомлення заявника, суд вирішив, що воно не містить об’єктивних ознак, що вказують на склад злочину та вчинення посадовими особами суспільно небезпечного діяння. А тому підстави для внесення відомостей до ЄРДР відсутні.

У 2016 році після прийняття Верховною Радою України змін до Конституції та нового Закону України «Про судоустрій і статус суддів» утворено новий Верховний Суд. Він почав працювати з 2017 року. Одночасно триває ліквідація колишнього Верховного Суду України.

В.о. голови ВСУ Гуменюк раніше оприлюднив листа від імені суддів цього суду, в якому йдеться про незгоду з його ліквідацією. На їх думку, в Конституції йдеться про перейменування органу, а не ліквідацію.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check