На захист екс-слідчого ГПУ Суса хочуть допитати більше 60 свідків

Подільський суд Києва 10 жовтня долучив клопотання адвоката Дмитра Суса про допит свідків і досліджував докази у справі.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Захисник Дмитро Дмитренко повідомив, що наразі особи деяких свідків невстановлені, оскільки це співробітники державної служби охорони. У списку – 63 свідків. Захист стверджує, що в перелік не включені свідки, раніше заявлені прокурорами. Водночас суддя помітив у списку одного свідка, що вже раніше подавався стороною обвинувачення. Сус і його адвокат пообіцяли не наполягати на повторному виклику таких свідків.

Прокурори Олег Макар і Сергій Козачина заперечували проти допиту заявлених свідків. За їх словами, сторона захисту їм ці докази не відкривала. Адвокат сказав, що всі ці свідки були допитані детективами на стадії досудового слідства, але прокурору було невигідно їх викликати. Суд долучив весь список свідків захисту.

Раніше прокурори передали суду свій список із 21 свідка.

10 жовтня в суді переглядали диск із фотокопіями матеріалів справи про нелегальний гральний бізнес, яку розслідував Дмитро Сус, коли був співробітником ГПУ. Як відомо, Сусу інкримінується заволодіння речовими доказами, вилученими при обшуках в казино. Прокурор звернув увагу, що в матеріалах цієї справи відсутні документи про розпорядження вилученим майном. Суд не встиг переглянути все і продовжить дослідження у наступному засіданні 19 жовтня.

18 липня прокурор зачитав в суді обвинувальний акт.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Сусу інкримінується присвоєння близько 400 тис. грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис. грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Також екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис. доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ. Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

Повний текст допиту Суса

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check