У справі про розкрадання цукру ГПУ наштовхнулась на катер фунта Януковича, який викуповував офіс «Танталіту»

Генеральна прокуратура викликала жителя міста Єнакієве Яшара Ходжаєва для вручення письмового повідомлення про підозру.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на повістку про виклик.

Ходжаєва викликають на 9 жовтня у провадженні № 42016000000002202 від 25.08.2016 за фактом зловживання службовим становищем і ухилення від сплати податків.

Кримінальне правопорушення виявлено в ході розслідування незаконного відчуження цукру-піску Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд», який знаходився на зберіганні ТОВ «ВКФ «Амос».

У 2016 році під час проведення обшуку на складських приміщеннях ТОВ «ВКФ «Амос», за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Підприємницька, 22, слідчими виявлено плавзасіб (катер). Правовстановлюючі документи на катер надано не було

За даними суднового реєстру, власником катера Riva aquariva Gucci є громадянин Ходжаєв.

Водночас, Головне управління Державної фіскальної служби України повідомило, що в єдиній автоматизованій інформаційній системі ДФС відсутня інформація про ввезення на митну територію України для вільного обігу зазначеного плавзасобу.

За місцем проведення обшуку будь-яких документів на катер також не виявлено, тому його походження є сумнівним, а відомості про власника та підстави розміщення на складських приміщеннях «ВКФ «Амос» підлягали додатковому встановленню. У 2016 році суд арештував катер Ходжаєва як речовий доказ.

У серпні 2018-го суд дозволив продати катер, оскільки вже не було потреби в його зберіганні. Прокурор повідомив, що сам плавзасіб не містить на собі слідів злочину, а склад «ВКФ «Амос» не пристосований для його зберігання і може призвести до його втрати. Уже встановлений факт розкрадання складових частин та елементів катера.

Маловідомий житель Єнакієве Яшар Ходжаєв у лютому 2015 року викупив офіс, де базувалося ТОВ «Танталіт», що володіло резиденцією Межигір’я екс-президента Віктора Януковича.

Згодом з’ясувалося, що співробітники «Всеукраїнського банку розвитку» Олександра Януковича розмістили гроші на своїх депозитних рахунках, уклавши договори позики з Яшаром Ходжаєвим. За версією ГПУ, таким чином менеджери банку маскували походження грошей, а фактичним їх власником був син екс-президента.

Крім того, з листопада 2016 по 19 грудня 2017 року Ходжаєв був бенефіціаром британської компанії Fineroad Business LLP, якій належить виставковий центр «Парковий» – знаменитий «вертолітний майданчик» Януковича.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check