ГПУ через 5 місяців дозволила скасувати арешт будинку, який вибув з комунальної власності на 12 мільйонів дешевше

Печерський суд скасував арешт нежилого будинку в Києві на Кудрявському узвозі, 3 літ. А. Представник ГПУ не заперечував.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 12 жовтня.

Рішення ухвалив суддя Володимир Карабань за зверненням власника приміщення –  компанії «Беллі Трейд ЛП» (Belli Trade LP), що зареєстрована у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії.

11 травня цього року  суд арештував вищезгаданий будинок, заборонивши новому власнику розпоряджатися ним. Компанія-власник звернулась до суду, зазначаючи, що законно купила будинок,  а обтяження у вигляді арешту порушують її права як власника. Крім того, раніше суд дозволив продаж будинку з метою погашення боргу комунального підприємства. Реалізація відбулася на публічних торгах, процедура яких не оскаржувалась.

Адвокат фірми-власника і прокурор ГПУ на розгляд суду клопотання про зняття арешту не з’явилися і просили розглядати за їх відсутності. Причому прокурор повідомив, що проти задоволення клопотання не заперечує.

Раніше прокуратура доводила, що будинок є предметом злочину. Однак тепер суд з’ясував, у кримінальному провадженні відсутні дані, які б виправдовували подальше втручання держави у право на мирне володіння майном для забезпечення «справедливого балансу» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту конкретної особи, у зв’язку з чим вважає необхідним скасувати арешту майна. Конкретні обставини, на підстав яких суд дійшов такого висновку у рішенні не наводяться.

Але ще 25 вересня Апеляційний суд залишив цю ухвалу без змін, а скаргу британського офшору без задоволення. Прокурор щодо скасування арешту заперечував.

Йдеться про нежилий будинок площею 3916,7 кв.м., який був закріплений за КП Київської облради «Автогосподарство» на праві комунальної власності.

У зв’язку з заборгованістю на 2,3 млн. грн. податкова описала майно комунального підприємства в податкову заставу.

У жовтні 2017-го суд дозволив погашення боргу за рахунок майна КП, за винятком будинку.

В грудні 2017-го суд задовольнив апеляцію ДФС і дозволив погашення боргу за рахунок всього майна.

Податківці запропонували КП самостійно найняти оцінювача майна. Це було зроблено. ТОВ «Українська експертна група» оцінила будинок у 17,4 млн грн. Однак у січні 2018-го облрада замінила генерального директора КП КОР «Автогосподарство». Новий керівник повідомив ДФС, що комунальне підприємство не буде залучати оцінювача через відсутність коштів, хоча оцінку вже провели і ДФС про це інформували. У подальшому посадові особи ГУ ДФС у м. Києві, маючи попередню оцінку майна, зробили ще одну оцінку у ТОВ «Меркурій Партнерс», згідно з якою будинок коштує 4,8 млн грн. Саме за такою ціною будинок реалізували через «Українську універсальну біржу». В лютому 2018 об’єкт за початковою ціною купило ТОВ «Ді-Ві-Транс».

Встановлен, що на офіційному сайті біржі оголошень про аукціон не було, що розцінювалось як фальсифікація торгівю.

На думку слідчих, «Ді-Ві-Транс» мала ознаки фіктивності: одноосібний склад директорів та засновників, мінімальний установчий фонд, будь-якої фінансово-господарської діяльності не здійснювала. На момент продажу у реєстрі нерухомості було 5 записів про обтяження щодо будівлі на Кудрявському узвозі, зокрема заборона на відчуження, що вказувало на ще одну ознаку фальсифікації аукціону.

ТОВ «Ді-Ві-Транс» 28 березня 2018 року продало будинок компанії «Беллі Трейд ЛП» (Belli Trade LP) з реєстрацією у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії.

Перепродаж відбувся після того, як СБУ 16 березня внесла дані до ЄРДР за ч.2 ст.364 – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check