Екс-начальника Держпраці у Волинській області оштрафували за хабар

Колишнього заступника начальника управління Держпраці у Волинській області Едвіна Осипенка оштрафували на 25,5 тис. грн за отримання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Луцького міськрайонного суду від 1 жовтня.

У грудні 2015 обвинувачений передав громадянину свідоцтво про реєстрацію об’єкта підвищеної небезпеки – складу паливно-мастильних матеріалів. Водночас чиновник запропонував власнику складу для отримання від Держпраці дозволу на експлуатацію устаткування та на виконання робіт підвищеної небезпеки укласти договір на виготовлення документації з ТОВ «ОТ Інжиніринг» директором якого є його дружина, а дійсним власником він сам. Вартість документації складала 61 900 грн.

За матеріалами справи, вони погодили, що власник складу передасть 25 тисгрн за сприяння в отриманні дозволу на експлуатацію устаткування та на виконання робіт підвищеної небезпеки, непроведення перевірок відповідними державними службаами. 10 лютого 2016 Осипенко начебто отримав вказані кошти.

В суді обвинувачений вину не визнав.  Він розповів, що 10 грудня 2015 року в м.Ковелі він передав свідоцтво про реєстрацію складу, а його підприємець зі своєї ініціативи, в якості подяки за привезений документ, заправив його службовий автомобіль на 20 л бензину А92. Фактично на цьому виконання його службових обов’язків було закінчено. Однак, розуміючи, що потрібно виготовити ще ряд документів, він запропонував послуги фірми. У подальшому підприємець повідомив, що його партнери замовили документи в іншої компанії. Оскільки йому було незручно, то він начебто в якості авансу, передав йому 1 тис. доларів за виготовлення документації на ОПН (заправочні станції), будівництво яких планувались в майбутньому. За рахунок цих коштів Осипенко обіцяв сприяти у подальшій роботі, у випадку проведення будь-яких перевірок державними установами (пожежники, ДСНС та ін.), мав залагодити усі питання, оскільки перебував з працівниками служб у дружніх стосунках.

Сам підприємець в суді розповів, що за свідоцтво Осипенко попросив «спонсорську допомогу» у вигляді пального, що його обурило і він звернувся до правоохоронних органів. Дані до ЄРДР несено 4 грудня 2015. У подальшому він заправив автомобіль чиновника на 20 л бензину та передав йому талони – 60 л на дизельне паливо, які йому видали працівники УСБУ. Далі Осипенко начебто запропонував йому послуги фірми вартістю 60 тис. грн, які він не міг оплатити. Коли той відмовився, чиновник дорікнув, що він не дає йому заробити, тому повинен передати 1 тис. доларів, щоб отримати кінцевий документ. 10 лютого 2016 він приніс гроші в СБУ, де їх помітили спеціальною речовиною. Він вважав, що якби не передав кошти, то не міг би отримати дозвіл і йому загрожували б перевірки, що гальмували би його роботу.

У протоколі зафіксовано, що Осипенко при затриманні сказав, що грошей в нього нема. На прохання слідчого вивернути усі кишені, із внутрішньої правої кишені піджака чиновник дістав кошти обмотані резинкою, повідомивши, що їх йому підкинули, однак хто не відомо.

Свідки з числа працівників Держпраці заявили, що Осипенко, перебуваючи на державній службі, займався підприємницькою діяльністю та постійно збагачувався. На їх думку, він підписував документи, які не мав права підписувати, тиснув на інспекторів, зловживав службовим становищем та мав такі преференції, яких інші працівники собі не дозволяли. З цього приводу ними як окремо, так і колективно, направлялись повідомлення керівництву і вищестоящому начальству на адресу управління Держпраці України, а згодом і в правоохоронні органи, однак жодної реакції не було.

Органом досудового розслідування дії Осипенка були кваліфіковані  за ч.3 ст.368 КК України, що будучи службовою особою, що займає відповідальне становище, умисно, з корисливою метою, він отримав 25 000 грн., за видачу свідоцтва про державну реєстрацію об’єкта підвищеної небезпеки та за сприяння в отриманні дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування та виконання робіт підвищеної небезпеки.

Але суд вирішив, що така кваліфікація не знайшла свого підтвердження. Свідоцтво про реєстрацію складу паливно-мастильних матеріалів було видано ще в грудні 2015, тобто задовго до факту передачі коштів.

Суд вирішив, що 10 лютого 2016 чиновник діяв не як слубова особа та отримував гроші не у зв’язку з виконанням своїх службових обов”язків.

Із запису дослідженої в судовому засіданні розмови вбачається, що у випадку перевірок іншими контролюючими органами Осипенко мав намір їх вирішити через знайомих, які працювали у вказаних установах, без використання свого службового становища і не у зв’язку з тим, що був службовою особою.

З показань обвинуваченого та заявника вбачається, що Осипенко ні грошей, ні талонів на пальне не вимагав, про конкретні негативні наслідки не  говорив. Це також підтверджується матеріалами НСРД.

Суд визнав доведеною винуватість за ч.2 ст.369-2 КК в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check