Через заміну головуючого суд почав заново розглядати справу Фурдичка

Голосіївський суд заново почав розгляд справи керівника Інституту агроекології Ореста Фурдичка, який звинувачується у вимаганні $500 тис. хабара.

Про це «Судовий репортер» повідомила прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Аліна Жовницька.

Новим головуючим суддею система авторозподілу визначила суддю Дмитра Валігуру.

9 жовтня прокурор вдруге зачитала в суді обвинувальний акт. Суд почне розгляд із дослідження письмових доказів. Раніше, до зміни складу суду розгляд почали із допитів свідків. Уже був допитаний заявник і двоє водіїв.

Наступне засідання призначено на 12 листопада о 16.00.

24 вересня Вища рада правосуддя відсторонила від посади головуючого суддю у справі Олександра Бойка у зв’язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності. Друга Дисциплінарна палата внесла подання до Вищої ради правосуддя про його звільнення.

Скаргу на Бойка подали Богдан Гавданович і активіст Роман Маселко.

У скарзі йшлося, що у червні 2017-го суддю Бойка притягнули до адмінвідповідальності за водіння у нетверезому стані. Бойко їхав по проспекту Миру в Чернігові за кермом автомобіля Toyota, який не вказав у декларації. Крім того, не відображені у декларації судді 1/6 квартири, частка житла дружини і корпоративні права дружини у  ТОВ «Прайм Фудс Україна».

Суддя Бойко – посередині

Суддя Бойко визнав себе де-юре винуватим у порушенні правил дорожнього руху, оскільки стосовно нього є постанова суду, яка набрала законної сили. Але просив врахувати його тривалий стаж державної служби (майже 25 років), що за цей час його жодного разу не було притягнуто до дисциплінарної відповідальності, його заохочення, надмірне навантаження (на сьогодні у провадженні судді перебуває близько 230 кримінальних справ), бажання продовжувати здійснювати правосуддя.

Водночас суддя Бойко вважає, що в декларації відомості викладені повно та достовірно. Повідомив, що будь-які рішення суду, протоколи компетентних органів про недостовірність відомостей в його декларації відсутні.

Нацагентство з питань запобігання корупції повідомило, що перевірка декларації судді Бойка за 2015 і 2016 рр. не проводилась. Відтак ВРП вирішила, що, коли компетентний орган не зафіксував порушень, то факт незазначення відомостей у декларації є недоведеним.

Але водіння в стані алкогольного сп’яніння, як вважають в Другій дисциплінарній палаті ВРП, свідчить про ігнорування суддею Бойком етичних норм і високих стандартів поведінки, які забезпечують довіру до суду, і цей проступок несумісний зі статусом судді.

Нагадаємо, що суддя Олександр Бойко був переведений до Голосіївського суду указом президента 5 липня 2007 року.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check