CБУ викрило колишнього замголову ВГСУ на фінансуванні тероризму в «ДНР», Ємельянов каже, що це не він

Співробітники Служби безпеки України викрили колишнього заступника голови Вищого Господарського суду на фінансуванні терористичних організації «Д/ЛНР».

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники встановили, що під час перебування на посаді суддя за неправомірну винагороду «впливав» на винесення необхідних замовникам судових рішень.

Для легалізації отриманих коштів суддя через довірених та підставних осіб, зокрема, скуповував бізнес-об’єкти та комерційну нерухомість на тимчасово окупованих терористами територіях Донеччини.

Співробітники СБ України задокументували, що комерційні структури підконтрольні колишньому заступнику голови суду регулярно сплачували податки та збори так званим офіційним відомствам терористів. В одному з приміщень, придбаних суддею у Донецьку, було розміщено підрозділ фейкового центробанку ДНР.

Під час санкціонованих слідчих дій у Києві за адресами проживання зловмисника, інших фігурантів справи та їхніх офісах правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, які можуть свідчити про причетність зловмисників до комерційних оборудок на території ОРДЛО і фінансування терористів. Також вилучено понад 210 тис. доларів, більш ніж 11 тис. євро та понад 230 тис. гривень.

За однією з адрес фігурантів справи оперативники спецслужби виявили й самого Ємельянова. Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 258-5 КК – фінансування тероризму.

За інформацією УП, йдеться про Артура Ємельянова, який наразі залишається суддею Вищого господарського суду.

«Судовий репортер» отримав листа від особи, яка називає себе суддею Артуром Ємельяновим. Автор листа стверджує, що оприлюднена інформація є фейком і він не має відношення до фінансування тероризму та зв’язку з будь-якими підприємствами на окупованій території

Нагадаємо, що в липні 2018-го Генеральна прокуратура України також закінчила розслідування справи за фактом втручання в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. Підозрюваними у цій справі є екс-замголови ВГСУ Артур Ємельянов і екс-голова цього ж суду Віктор Татьков.

З серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над діяльністю та майном низки підприємств, які записані на їх близьке оточення. В рамках цієї справи слідчі з’ясували, що цивільна дружина Татькова начебто легалізувала 80 млн грн, отримані Татьковим від протиправної діяльності.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check