Близька фірма до міністра Кутового викупила частину скандального будинку на Банковій

ТОВ  «Творча-майстерня» викупило частину приміщень будинку літераторів Українського відділення Літературного фонду СРСР по вул. Банкова, 2 в м. Києві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову Верховного суду від 25 вересня.

Фірма стала власником нежитлових приміщень № 10, 10а загальною площею 268,5 кв.м. на підставі договору купівлі-продажу від 14 березня 2018 року. За даними реєстру нерухомості вона є власником і донині.

Вулиця Банкова відома тим, що тут розміщується Адміністрація президента (вул. Банкова,11).

У провадженні Господарського суду Києва перебуває справа за позовом ТОВ «Банкова 2» до Національної спілки письменників України про визнання права спільної власності на приміщення. Спілка письменників подала зустрічний позов, щоб ТОВ «Банкова 2» звільнило земельну ділянку площею 130,5 кв.м., привівши її у придатний до використання стан шляхом знесення самовільно збудованих споруд, а саме: прибудови та літнього майданчику для розміщення кафе на 50 місць.

У 2010 році Національна спілка письменників передала в оренду ТОВ «Банкова 2» частину свого приміщення площею 390 кв.м. за договором про спільну діяльність. ТОВ «Банкова 2» як інвестор отримувало у власність 50% реконструйованих приміщень.

Договір було укладено, коли НСПУ очолював народний депутат від «Батьківщини» Володимир Яворівський. У 2012 році за нового керівництва НСПУ почала ухилятися від підписання актів робіт і поділу об’єкта.

У 2013 році ТОВ «Банкова 2» стало судитися про визнання права спільної власності на приміщення площею 537 кв.м. Спілка письменників заперечувала, стверджувала, що такий проект реконструкції нею не погоджувався, що приватна фірма вела роботи самовільно, вимагала знести прибудову і літній майданчик зі своєї території.

У червні 2015 року суд відмовився визнати право спільної власності ТОВ «Банкова 2», оскільки інвестор не довів, що погодив проект реконструкції з замовником.

Справа розглядалася судами неодноразово. Поки тривали судові спори у червні 2014-го ТОВ «Банкова 2» продало приміщення, за які судилося, ТОВ «Вок орієнтал». Фірма-покупець була створена за два дні до контракту.

14 березня 2018 «Вок орієнтал» продало частину приміщень НВП «Бджолині технології», що потім змінило назву на «Творча-майстерня».

Національна спілка письменників подала заяву до суду про забезпечення позову. 30 березня Госпсуд Києва заборонив «Вок орієнтал», НВП «Бджолині технології» та сторонам у справі вчиняти будь-які дії, повязані з відчуженням, заставою, реєстрацією, перереєстрацією примішення площею 268,5 кв.м.

«Творча-майстерня» оскаржила заборону, зазначивши, що належне їй майно не стосується предмету позову, а тому у суду були відсутні підстави для забезпечення позову шляхом заборони вчиняти дії щодо вказаного майна.

Київський апеляційний суд заборону скасував. Верховний суд це рішення підтвердив, виходячи з того, що договори купівлі-продажу майна не оскаржувалися і новий власник набув майна у законному порядку і не є учасником процесу.

З 2010 року у вказаному приміщенні був ресторан «Сад» . Судячи зі сторінки ресторану у Фейсбук, ресторан функціонував до осені 2013 року.

Спірний об’єкт є частиною Будинку письменників, пам’ятки архітектури місцевого значення загальною площею 1931,10 кв.м.

ТОВ  «Творча-майстерня»  (раніше НВП «Бджолині технології») належить ТОВ «Інфраструктурні інвестиції» і ТОВ «Виробниче підприємство «Панорама».

Компанія «Інфраструктурні інвестиції» належить ТОВ «АРТА управління активами», інвестиційними сертифікатами якого володіє міністр аграрної політики Тарас Кутовий. У 2016 році в засновниках компанії «Інфраструктурні інвестиції» була Ганна Грищенко – сестра міністра Кутового.

Співзасновником «АРТА управління активами» є Максим Бланк, колишній перший заступник гендиректора і тимчасовий виконувач обов’язків директора Укрзалізниці (2014-2015 рр.).

Засновниками ВП «Панорама» є ТОВ «АРТА управління активами» і Олександр Герук. Останній був парламентським помічником Тараса Кутового. У декларації за 2017 рік Кутовий повідомив, що орендує в Герука плавдачу.

Попередній власник приміщень ТОВ «Банкова 2» належить офшору «Оранжері Холдінгс С.А.» з Люксембурга. Кінцевими бенефіціарами значаться співзасновник «Альфа Груп», російський бізнесмен Алєксєй Кузьмічов і Владімір Плужніков.

Тарас Кутовий був народним депутатом 7 і 8 скликань спочатку від «Удару», а згодом від від «Блоку Петра Порошенка».

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check