У справі про вбивство Вороненкова обрали присяжних

Шевченківський суд Києва 12 вересня відібрав присяжних у справі про вбивство екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Присяжним ставили запитання щодо їх професійної діяльності та участі у виборах і політичних партіях.

Прокурори заявили відвід кандидатці у присяжні Марії Коцун, оскільки у січні 2019 їй виповнюється 65 років і з цього моменту вона не зможе далі виконувати свої обов’язки.

Ще одній кандидатці Інні Крамаренко захист заявив відвід, оскільки вона раніше представляла на виборах партії «Фронт змін» і «Нашу Україну».

Суд задовольнив відводи.

Із  5 присяжних автоматизована система суду визначить трьох основних та двох запасних.

Список присяжних:

  • Наталія Пономарьова
  • Людмила Яковенко
  • Марія Процик
  • Євген Ніколаєв
  • Кучук Галина

Вдова Вороненкова та його охоронець Олег Петров, які є потерпілими, 12 вересня до суду не прийшли і передали клопотання про проведення засідання за їх відсутності.

Суд призначив наступне засідання на 21 вересня о 16.00.

Вороненкова вбили трьома пострілами 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні.

На лаві підсудних опинилися Ярослав Тарасенко і Олександр Лось. Їм інкримінують пособництво у навмисному вбивстві на замовлення, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, а також незаконне поводження зі зброєю.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що вбивство замовив Володимир Тюрін, колишній чоловік вдови Вороненкова Марії Максакової, за наказом Федеральної служби безпеки Росії.

Інші співучасники злочину Юрій Василенко і Ярослав Левенець перебувають у розшуку.

У жовтні 2016 року Вороненков разом із дружиною-депутатом Держдуми Марією Ігенбергс-Максаковою переїхав до України, а 6 грудня 2016 року отримав громадянство України. Пізніше в інтерв’ю заявив, що був змушений голосувати за анексію Криму під страхом за свою родину.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check