У Холодницького вимагають припинити розслідування щодо голови СБУ Грицака

До суду надійшло клопотання адвоката щодо бездіяльності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у межах кримінального провадження, яке стосується голови Служби безпеки України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Апеляційного суду Києва від 13 вересня.

9 грудня 2016 року за заявою фізособи до ЄРДР детективами НАБУ внесені відомості про вчинення головою СБУ злочинів за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК (кримінальне провадження № 52016000000000470). Йдеться про зловживання владою або службовим становищем і привласнення, розтрата чи заволодіння майно в особливо великому розмірі чи організованою групою.

Адвокат Сергій Юдін просить встановити керівнику САП один місяць для прийняття рішення про припинення незаконного досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Раніше Солом’янський суд це клопотання повернув, оскільки оскаржуються дії антикорупційної прокуратури, яка розташована на території Шевченківського району Києва, тобто за межами територіальної юрисдикції Солом’янського суду.

Однак Апеляційний суд повернув справу до Солом’янського. Він зазначив, що досудове розслідування здійснюється детективами НАБУ, яке розташоване в Солом’янському районі Києва, тому незалежно від розташування прокурора, який реалізує процесуальне керівництво, судовий контроль здійснює слідчий суддя того суду, на території якого розташований орган досудового розслідування.

Клопотання призначено до нового розгляду в суді першої інстанції.

Службу безпеки України з 2 липня 2015 року очолює Василь Грицак.

У серпні 2018-го заступником прокурора Полтавської області призначили сина голови СБУ – Олега Грицака. Раніше Грицак-молодший працював заступником прокурора Святошинського району Києва, прокурором відділу Військової прокуратури Центрального регіону України, заступником начальника управління, начальником відділу та заступником начальника управління нагляду у кримінальному провадженні у прокуратурі Київської області.

Нагадаємо, що  7 вересня 2018 року детективи НАБУ направили на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ Павлу Демчині за фактом можливого незаконного збагачення.

За версією слідства, чиновник у 2015-2016 рр. придбав та забезпечив реєстрацію на членів своєї сім’ї активів на суму щонайменше 3,76 млн грн, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

У березні 2017 року «Слідство інфо» випустило сюжет «Демчина з іншого життя» про незадекларовані статки високопосадовця.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check