У Голосіївському суді двічі робили авторозподіл для затвердження угоди по «вбивству Бабченка»

Голосіївський суд двічі формував склад суду у справі Бориса Германа, обвинуваченого в організації спроби вбивства в Києві російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на звіти авторозподілу справи.

Згідно з документами, справа Германа надійшла до суду 16 серпня. У той же день система провела перший авторозподіл.

Були визначені судді Олександр Бойко (головуючий) і Дмитро Валігура. Третього учасника колегії обрати не вдалося, оскільки решта суддів з різних причин були виключені з авторозподілу.

Так, одразу п’ять суддів, які розглядають кримінальні справи, перебували у відпустках. Це Микола Дідик, Іларіон Рудик, Олена Первушина, Наталія Дмитрук, Галина Бондаренко.

Але вже 17 серпня суддя Первушина вийшла з відпустки і брала участь в авторозподілі справи. Система обрала її головуючою, а Бойка і Валігуру – учасниками колегії.

Олена Первушина близько 10 років була головою Голосіївського районного суду Києва.

Засідання щодо затвердження угоди між прокурором і Германом було призначено на 30 серпня на 11.00.

Журналістам про дане судове засідання не було відомо. Станом на сьогодні на порталі «Судова влада» щодо цієї справи ім’я обвинуваченого не зазначено.

Однак наші джерела підтверджують, що йдеться саме про справу Германа.

1 вересня ЗМІ з посиланням на голову Служби безпеки України Василя Грицака повідомили, що 30 серпня Голосіївський суд Києва засудив Бориса Германа до 4,5 років позбавлення волі.

Грицак розповів, що Герман пішов на угоду зі слідством, повністю визнав провину і дає свідчення.

21 серпня про цю угоду говорив на брифінгу генпрокурор Луценко. З його слів, «організатор», тобто Герман, підтверджує версію слідства і вказує на представника з Росії.

Нагадаємо, 29 травня стало відомо, що російського журналіста Аркадія Бабченка начебто розстріляли на порозі його квартири в Києві. Наступного дня голова СБУ Василь Грицак заявив, що Бабченко живий, а «вбивство» інсценували, аби попередити справжнє вбивство і затримати замовника.

За версією слідства, Германа завербували спецслужби РФ, а той найняв для вбивства колишнього учасника АТО, який звернувся до СБУ.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check