Суддя поскаржилась, що НАЗК мстить їй через Корчак

Суддя Солом’янського райсуду Києва Ганна Сергієнко поскаржилась у Вищу раду правосуддя на дискредитацію і втручання в її діяльність з боку Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на повідомлення судді на сайті ВРП.

5 вересня суддя дізналась, що НАЗК направило до НАБУ висновок за результатами повної перевірки її е-декларацій. Зокрема, що Сергієнко у 2015 році не задекларувала дохід чоловіка у вигляді компенсацій від Посольства України в Литовській Республіці за час довготермінового відрядження за кордоном на суму 39,7 тис. доларів.

Суддя повідомила, що її чоловік є радником Посольства. Водночас вона посилається на положення Податкового кодексу, що в загальний дохід не включаються виплати на відрядження, а також компенсаційні витрати в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження. У законі «Про запобігання корупції» також зазначається, що покриття роботодавцем витрат на відрядження не вважається доходом.

Суддя Сергієнко пов’язує дії НАЗК з тим, що в кінці лютого 2018-го задовольнила клопотання НАБУ у справі про можливе недостовірне декларування тодішньої голови НАЗК Наталії Корчак. Сьогодні Корчак залишається членом агентства.

Крім того, 3 вересня, тобто ще до появи офіційної інформації НАЗК, на сайті «Резонанс» було розміщено публікацію, що питання про відкриття справи проти судді Сергієнко вирішуватиме НАБУ і це є підставою для її відводу від розгляду клопотань Бюро. Новина вийшла під заголовком «Порошенко перевів до столичного суду суддю-корупціонерку». Публікації аналогічного змісту з’явилися і на інших сайтах, зокрема, povin.com.ua.

Суддя розцінює висновок НАЗК і поширення такої інформації в інтернеті як помсту у справі Корчак, втручання в її діяльність як судді, вплив на неї і дискредитацію, особливо в умовах проходження процедури кваліфікаційного оцінювання.

Ганна Сергієнко у січні 2014 року була призначена  на посаду судді Шахтарського міськрайонного суду. В грудні 2016 року – переведена шляхом відрядження на роботу на посаду судді Солом’янського районного суду міста Києва строком на шість місяців. У серпні 2018-го президент перевів Сергієнко до Солом’янського суду.

У лютому 2016 Сергієнко та її чоловік придбали в Києві квартиру на 106 кв.м. За 2017 рік судді задекларувала отримані чоловіком 766 тис. грн компенсацій від Міністерства закордонних справ, 946 тис. від продажу нерухомості і 45 тис. доларів заощаджень.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check