Суддя, який дав доступ до інформації з телефона Седлецької, вже має скаргу у справі Клюєва

Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила справу на суддю В’ячеслава Підпалого.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення палати ВРП від 4 червня 2018 року.

Справу відкрито за скаргою прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

12 лютого 2018 року суддя Підпалий повернув ГПУ клопотання про дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо Андрія Клюєва у провадженні №42014000000000368, де колишній голова Державного агентства України з інвестицій та розвитку і Перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв підозрюються у заволодінні державними коштами в особливо великому розмірі, у тому числі в 2010 році на користь ВАТ «Завод напівпровідників», шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Прокурор повідомив, що Підпалий 12 лютого зачитав тільки вступну і резолютивну частину рішення. Повний текст суддя пообіцяв проголосити 14 лютого, але не зробив цього.

Станом на 27 квітня, коли прокурор подавав скаргу до ВРП, повного тексту рішення все ще не було.

У реєстрі повний текст було оприлюднено тільки 13 серпня, тобто через 6 місяців. У рішенні Підпалий зазначає, що матеріалами клопотання не підтверджується, що Клюєв переховується від слідства і суду, перебуває в розшуку.

На думку прокурора, затягування із виготовленням тексту рішення було умисним і невиправданим та потягло безпідставне затягування досудового розслідування.

Відповідно до закону «Про судоустрій і статус суддів», суддю можна притягнути до дисциплінарної відповідальності за зволікання із виготовленням вмотивованого судового рішення і несвоєчасне надання копії для внесення рішення до реєстру.

Нагадаємо, що 27 серпня Печерський суд в особі судді В’ячеслава Підпалого дав ГПУ доступ до інформації з телефона Наталки Седлецької. Влітку 2017-го журналістка була на закритій зустрічі, на якій керівник НАБУ розповідав пресі про негласні слідчі дії щодо Ірини Німець, яку називають цивільною дружиною прокурора Костянтина Кулика, якого судять за незаконне збагачення.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check