Суд залишив гектар лісу директору садового товариства екс-керівників «Нафтогазу»

Суд відмовив у позові першого заступника прокурора Київської області про витребування 1,04 га в директора СТ «Бобер» Василя Корінчука.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Вишгородського райсуду Київської області від 22 серпня.

Наказом Головного управління Держземагентства у Київській області від 11.12.2013 земельну ділянку в межах Лебедівської сільради відведено у приватну власність громадянки Тетяни Кудряшової  для ведення особистого селянського господарства. 24 січня 2014 року ділянку купив Вадим Кикоть, відомий як помічник нардепа Ярослава Москаленка, котрий входить у групу «Воля народу». 16 жовтня того ж року Кикоть продав землю Корінчуку.

Прокурор доводив, що Держземагентство розпорядилося земельною ділянкою та змінило цільове призначення землі лісогосподарського призначення з перевищенням повноважень. Жодного рішення Кабінетом Міністрів щодо спірної земельної ділянки не приймалося.

Суд встановив, що земля перебувала у постійному користуванні ДП «Вищедубечанське лісове господарство». Водночас лісгосп повідомив, що ділянки з кадастровими були вилучені без його відома та погодження.

Суд дійшов висновку, що при виділенні ділянки у приватну власність були допущені порушення. Але у позові все одно відмовив.

Прокурор просив визнати поважними причини пропуску позовної давності, оскільки про необхідність захисту прав та інтересів держави дізнався лише у 2017 році. Але, на думку суду, Кабмін міг довідатися про порушення з моменту винесення Держземегентством наказу про відведення ділянки – 11 грудня 2013 року. А тому, як вважає суд, строк позовної давності сплив.

Водночас суд визнав, що Корінчук законно купив ділянку і є  добросовісним набувачем майна.

Василь Корінчук – директор садівницького товариства «Бобер», що розташувалось на Київській дамбі. У 2015 році було опубліковане журналістське розслідування, що маєтки тут мають народний депутат і екс-голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін, Наталія Кацуба – мати Сергія і Олександра Кацуб, які працювали на керівних посадах в «Нафтогазі», Анатолій Бойко – син нардепа і екс-міністра палива та енергетики Юрія Бойка, нардеп від «Народного Фронту» Олександр Присяжнюк – син Анатолія Присяжнюка, колишнього керівника «Чорноморнафтогазу», екс-губернатора Київської області (2010-2014 р.р.) і колишнього замголови Київської обласної організації Партії регіонів.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check