Суд відновив слідство у справі агентів НАБУ

Печерський суд скасував постанову прокурора ГПУ від 26 липня 2018 року про зупинення досудового розслідування у справі агентів НАБУ.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 3 вересня.

Рішення ухвалено за скаргою адвоката Катерини Сікорської (Сивокінь). ЇЇ адвокат вважає, що  постанова про зупинення досудового розгляду є безпідставною та необґрунтованою, є формальним приводом затягування розслідування, що вказує на бездіяльність прокурора та свідоме порушення принципу розумності строків у кримінальному провадженні.

Підозру у справі повідомлено агентам НАБУ Катерині Сікорській і Сергію Боярському, у справі також фігурував керівник підрозділу НАБУ. Йшлося про можливе підбурювання першого заступника Голови Державної міграційної служби Діни Пімахової до отримання $30 тис. хабара.

26 липня 2018 досудове розслідування зупинено у зв’язку з потребою в міжнародній правовій допомозі. Прокурор пояснив, що необхідно перевірити, чи представляв Боярський інвестиційну компанію з Об’єднаних Арабських Еміратів Mubadala Investment Company при спілкуванні з Пімаховою.

Однак адвокат повідомив, що 21 червня 2018 року під час допиту Боярський пояснив: «Мені, детективу Національного бюро Другого підрозділу детективів НАБ України Боярському, доручено виконання спеціального завдання з розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації серед службових осіб Державної міграційної служби України та її територіальних підрозділів. Для забезпечення можливості ефективного виконання спеціального завдання, приховування дійсних даних про мене, як особу виконавця спеціального завдання, були розроблені вигадані дані, згідно яких я був інвестиційним менеджером Урядового інвестиційного Фонду Абу-Дабі (ОАЕ) Mubadala Development Company, з офісом у Дрездені (Німеччина) і, вже як її представник, прибував до України з метою проведення ділових переговорів та пошуку бізнес проектів для інвестування у приватний сектор економіки України».

Суддя дійшов до висновку, що такі показання спростовують доводи прокурора і рішення про зупинення досудового розслідування було передчасним, оскільки інформацію про Боярського можна отримати в НАБУ.

За версією ГПУ, керівник підрозділу НАБУ у змові з агентами Боярським (Тітєнковим) і Сікорською з метою викриття першого заступника голови ДМС створили умови для провокування і підбурювання до одержання нею $30 тис. хабара.

29 листопада агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли намагався передати Пімаховій частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України.

Генпрокуратура провела обшук в елітному селищі Козин, за місцем проживання агента Катерини Сивокінь, яку насправді звуть Катерина Сікорська і котра відома участю у «бурштиновій справі». Катерина, видаючи себе за представника іноземної компанії «Фуджейра» (Fujairah), начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, агент Катерина також консультувала Боярського у справі Пімахової.

У НАБУ стверджують, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

Після скандалу Діна Пімахова подала у відставку з посади замголови Держміграції. Статусу підозрюваної вона досі не має.

Сергій Боярський є сином колишнього нардепа від Партії регіонів Юрія Боярського.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check