Суд відмовився заочно арештовувати фігуранта справи Мартиненка, який перебуває у розшуку

Солом’янський суд відмовив у клопотанні заступника керівника підрозділу детективів НАБУ про взяття під варту Євгена Буги.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 31 серпня.

За версією слідства, Буга входить злочинної організації нардепа Миколи Мартиненка, члени якої обернули на свою користь 17,28 млн доларів ДП «СхідГЗК» від закупівель уранового концентрату за завищеною ціною у 2014-2016 роках.

Буга підозрюється в пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі злочинною організацією, а також участі у злочинній організації та у злочинах, вчинюваних такою організацією.

Детективам не вдалося встановити його місцезнаходження. Тому повідомлення про підозру надіслано поштою за місцем проживання, вручено представнику житлово-експлуатаційної служби. Згодом НАБУ з’ясувало, що Буга може проживати в Ризі і повідомлення про підозру та повістку про виклик на допит надіслано до Латвійської Республіки. У відповідь детективи отримали розписку Буги про отримання повідомлення, але на допит він не з’явився.

За даними НАБУ, постановою детектива від 31 травня 2017 року підозрюваного оголошено у загальнодержавний розшук, а з 28.09.2017 року – у міжнародний. 31 жовтня 2017 суд дав дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для вирішення запобіжного заходу.

Однак суд зазначив, що не отримав доказів, що Буга перебуває в міжнародному розшуку, що його включено до бази Інтерполу. У такій ситуації відсутні підстави для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності підозрюваного.

Окрім Буги у всеукраїнському розшуку також перебуває Павло Скаленко, який, за версією НАБУ, створював для Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A, і Володимир Святненко, який був представником фірми в Україні.

Нагадаємо, що справу щодо інших 6 фігурантів так званої справи Мартиненка передано до суду.

Колишньому нардепу Миколі Мартиненку та керівникам держпідприємств інкримінується заволодіння коштами  ДП «НАЕК «Енергоатом» і ДП «СхідГЗК», відмивання грошей та участь у злочинній організації.

1 серпня Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Шевченківського суду про повернення обвинувального акту і ухвалив призначити справу до розгляду в суді першої інстанції.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check