Суд відмовився заочно арештовувати лісника Януковича і його дружину

Суд відмовив прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у застосуванні до екс-голови Держлісгентства Віктора Сівця і його дружини Марини Журавльової запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 10 вересня.

Екс-чиновникові інкримінують, що він зі своєю дружиною організував схему отримання хабарів від іноземних компаній – імпортерів з України лісо- та пиломатеріалів. Гроші під виглядом маркетингових послуг перераховувалися на рахунки компаній – MEGA-COMMERCE LIMITED (Сполучене Королівство), MEGANON-COMMERCE LLP (Сполучене королівство), FARADAY &aом, CO, S.A (Панама). У випадку невиконання вимог щодо сплати коштів повідомлялося, що експорт лісоматеріалів потрібних для компаній-імпортерів буде припинено.

За даними слідства, через зазначені «прокладки» Віктор Сівець з дружиною відмили 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро або в сумі станом на дату отримання коштів – понад 141 млн грн. Ці гроші він начебто вимагав і отримав у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року від іноземних компаній – GRUP AGAC ITHALAT IHRACAT SAN. VE TIC. LTD. STI. (Турецька Республіка), UNILES S.R.O. (Словацька Республіка), BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA (Польща) та CONFANA INDUSTRIES SRL (Румунія).

У травні 2016-го саме ГПУ повідомила про підозру Сівцю та його дружині. Однак згодом провадження передали НАБУ і САП.

30.05.2016 Сівця оголошено у розшук, проведення якого доручено Головному управлінню контррозвідувального захисту економіки СБУ.

За оперативною інформацією, у лютому-березні 2014 року Сівець через тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим виїхав на територію Росії, де можливо проживає на даний час. Факт можливого перебування підозрюваного в Росії підтверджується інформацією Державної прикордонної служби про виїзд на вказану територію членів його сім’ї, а саме: 07.08.2015 до Російської Федерації виїхала його дружина, 04.11.2014 – дочка, 07.11.2014 – друга дочка, які після виїзду на територію України не поверталися. При цьому Віктор Сівець підозрюється у вчиненні особливо тяжких злочинів, за які передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

У відповіді начальника відділу МВС Росії в районі Арбат м. Москви від 16.02.2017 йдеться, що Журавльова отримала паспорт громадянки РФ 06.11.2015 року у відділенні УФМС Росії в районі Арбат м. Москви. Згідно з обліками міграції Головного управління МВС РФ Сівець мав паспорт громадянина РФ від 16.11.2000, який змінив 10.09.2015 у зв’язку із досягненням 45-річного віку.

Національне центральне бюро Інтернолу РФ підтвердило, що 31.01 2017 місце перебування Сівця було встановлено в місті Москві. Того ж дня Сівця було доправлено до Тверського районного відділку поліції, де він пред’явив свій паспорт. Оскільки він є громадянином Росії, його не було заарештовано для подальшої видачі відповідно до законодавства Російської Федерації.

30 березня 2017 українська сторона зверталась до Генеральної прокуратури Росії з приводу встановлення місця перебування Сівця і Журавльової і вручення їм повідомлень про підозру.

Із матеріалів, які надійшли від компетентних органів РФ Сівець і Журавльова за вказаними в запитах адресами фактично не проживають. Встановити їх місцезнаходження не виявилось можливим.

У листопаді 2017 Інтерпол зняв Віктора Сівця з міжнародного розшуку, оскільки український суд відмовився застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Згідно з листом Національного Центрального бюро Інтерполу МВС Росії, станом на 03.09.2018 року в обліках Генерального секретаріаті Інтерполу відомості щодо Журавльової відсутні.

Відтак стороною обвинувачення не надано доказів оголошення цих осіб в міжнародний розшук.

Водночас адвокат надав суду документи, що свідчать про факт їх постійного проживання  на території Росії та громадянство цієї країни. У випадку проживання особи закордоном повідомлення про підозру вручається їй згідно міжнародним договором про правову допомогу, а за відсутності такого – за  допомогою дипломатичного (консульського) представництва.

У підсумку суд вирішив, що Сівця і Журавльову не повідомлено про підозру у передбаченому законом порядку, а тому вона фактично не мають статусу підозрюваних. У зв’язку з цим суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу.

У червні 2018-го суд також відмовляв у затриманні і взятті під варту Віктора Сівця.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check