Суд відмовився арештувати 230 га, на яких рибний Інститут НААН дозволив забудову

Суд відмовився арештовувати земельну ділянку площею 230 га по вул. Обухівській, 135 у м. Києві, частину якої Інститут рибного господарства Національної академії аграрних наук віддав під забудову.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Шевченківського суду суду від 7 вересня.

У 2006 році президія Академії аграрних наук погодила забудову 14,5 га з 240,88 га. В подальшому Інститут і ТОВ «Нове місто» уклали договір часткової участі в будівництві житла, за яким частка Інституту становитиме 10%. . У 2009 році відбулася заміна забудовника на ТОВ «Акцепт Логістик Груп».

За версією правоохоронних органів, службові особи Інституту рибного господарства, зловживаючи службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди передали під забудову ділянку водного фонду 14,5 га з порушеннями Водного та Земельного кодексів і закону про охорону навколишнього середовища.

Однак земельна ділянка, яка використовується під забудову, не виділена в натурі, не сформована в державному земельному кадастрі, відсутні її межі та кадастровий номер. Тому прокурор подав клопотання про накладення арешту на всю ділянку площею 230, 15 га.

У зв’язку з чим ділянка зменшилась на понад 10 гектарів у матеріалах справи не зазначено.

Водночас, як видно з кадастрової карти, на території з’явилися приватизовані земельні ділянки. Частина з них перебувають у садовому товаристві «Нивка», яке очолює Віктор Чернік, завідувач відділу менеджменту в рибництві, Інституту рибного господарства НААН.

Суд відмовився арештовувати 230 га і зазначив, що долучені до клопотання документи не доводять припущення щодо причетності певних осіб до вчинення службової недбалості. У справі підозра нікому не оголошувалась. Крім того, прокурор посилався на те, що ділянка є предметом злочину, але у справі відсутня земельно-технічна експертиза, що засвідчує факт нецільового використання земельних ділянок на землі водного фонду.

«Акцепт Логістик Груп» належить кіпрській компанії «Елакол Девелопментс Лімітед». Бенефіціарами компанії значаться українка Владислава Молчанова, а також громадяни Литовської Республіки – Тумєнас Раймондас і Марина Познякова.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check