Суд у справі Без’язикова переходить до допиту свідків

Шевченківський суд Києва 18 вересня закінчив дослідження аудіозаписів у справі про держзраду і участь у терористичній організації полковника ЗСУ Івана Без’язикова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

На 1 жовтня, у наступне судове засідання, прокурор має забезпечити явку свідків. Хто це буде прокурор поки що не сказав.

Мають бути допитані шість свідків обвинувачення – це військові, які перебували у полоні разом з Без’язиковим, особи, які намагались визволити його з полону, і колишні учасники «ДНР».

18 вересня в суді демонструвалися записи телефонних розмов. За версією слідства, у розмовах беруть участь представники «ДНР» із позивними Джо, 14, 63 та ін. і сам Без’язиков, якого називають дядя Ваня або Иван Николаевич. Розмови датуються за вересень 2014 і січень 2015.

Прокурор Олег Пересада переконує, що ці записи свідчать, що полковник насправді не був у становищі військовополоненого. Зокрема, обговорювалася купівля ноутбука для Без’язикова. В іншій розмові полковник наказує бойовику негайно привезти йому посвідчення. Прокурор вважає, що йшлося про посвідчення «ДНР». Ще в іншій розмові бойовики доповідають Без’язикову, що когось «взяли», а той відповідає, що не хоче тероризувати цю особу вночі, «до утра пусть доживет». Про кого йшлося слідчі не встановили.

Ще в одній розмові згадується полковник ГРУ РФ Сергій Дубінський із позивними Хмурий і Дедушка, який очолив розвідку «ДНР». Один бойовик запитує іншого, хто замість Дедушки, і йому відповідають: «По-моему, Иван Николаевич».

Адвокат Олег Веремієнко сказав, що захист докладніше висловиться щодо цих записів в судових дебатах. Наразі він висловив сумнів у законності і достовірності цих доказів. Загалом суть заперечень Веремієнка зводилась до того, що Без’язиков є військовим розвідником і, потрапивши у полон, він втирався у довіру до ворога, щоб зібрати інформацію.

«Деякі полонені виконували примусові роботи… Без’язиков є військовим розвідником. В ситуації, коли він не міг зв’язатися зі своїм керівництвом, він діяв на свій розсуд. Грубо кажучи, внедряясь в группировку противника, і збираючи про них інформацію. Після повернення з полону він всі ці розклади по бойовикам дав СБУ. Вони взагалі до того моменту не знали структуру группировки, хто туди входив, всі ці позивні», – заявив Веремієнко.

І полковник, і його адвокат скаржились на погану якість записів, говорили, що деякі фрази вони не почули.

«Те, що ми зараз слухаємо, це є поле для фантазії сторони обвинувачення», – сказав Без’язиков. Він зазначив, що участі у таких розмовах не брав і не знає, чий це голос.

На підтвердження законності походження записів прокурор надав ухвали Апеляційного суду Києва про зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж. Клопотання про доступ подавалося в рамках справи про збиття малайзійського боїнга в липні 2014 року щодо невстановленої особи із позивним Гроза. Водночас прокурор підкреслив, що суд дав дозвіл на використання цієї інформації у справі Без’язикова. У наступне засідання прокурор також принесе роздруківки трафіку, які мають підтвердити, що записи розмов незмонтовані.

Нагадаємо, що суд  почав досліджувати аудіозаписи 23 березня 2018-го, а справа в суді розглядається з 1 вересня 2017-го.

Як відомо, полковник ЗСУ Іван Без’язиков керував розвідкою 8-го армійського корпусу і брав участь у бойових діях на сході країни. У серпні 2014-го потрапив у полон «ДНР». Був звільнений в липні 2016.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

Без’язиков перебуває в СІЗО з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check