Суд поскаржиться на прокурора, який не прийшов на засідання у справі Каськіва

Шевченківський суд Києва 11 вересня вже вдруге не зміг провести підготовче засідання у справі екс-керівника Держінвестпроекту Владислава Каськіва.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У засідання не прибув прокурор ГПУ Василь Мальований.

Адвокат Каськіва Ярослав Толкачов повідомив суду, що перед засіданням Мальований у телефонній розмові заявив, що не прибуде до суду, якщо не отримає паперової повістки, а запрошень телефоном йому недостатньо.

Суддя Оксана Голуб відповіла, що КПК передбачено виклик сторін з допомогою телефонограми. З її слів, прокурор був належно повідомлений, крім того в ГПУ направлялося письмове повідомлення про судовий розгляд і необхідно забезпечити явка прокурора.

«Суд вважає за потрібне для належного дисциплінування цього прокурора спрямувати на адресу кваліфікаційної комісії… Хай він там надає пояснення, чому він не прибув в сьогоднішнє судове засідання», – сказала Голуб.

Суд відклав засідання до 15 листопада.

9 серпня суд не провів засідання, оскільки головуюча суддя Оксана Голуб перебувала у нарадчій кімнаті в іншій справі.

Нагадаємо, що Каськіва обвинувачують у привласненні, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК) і службовому підробленні (ч.2 ст.366 КК). За такими статтями йому могло б загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Йдеться про закупівлю у 2012 році Держінвестпроектом рекламних послуг у ТОВ «Глорія» на 7,5 млн грн.

Не дочекавшись рішення суду, Каськів відшкодував 7,5 млн грн інкримінованих йому збитків. Але після цього подав позов до фірми «Глорія». 9 серпня 2018-го Московський районний суд м. Харкова стягнув з цієї компанії 7,46 млн грн на користь Каськіва.

Генпрокурор Юрій Луценко раніше припустив, що Каськіву можуть призначити умовне покарання.

Як відомо, Панама дозволила його екстрадицію тільки за вищезгаданою справою. Тому наразі правоохоронні органи України не можуть повідомити Каськіву підозру за іншими епізодами.

Нагадаємо, що 23 червня 2018 року суд взяв під варту з альтернативою 2,6 млн грн застави двоюрідного брата Каськіва Олександра Матковського. Йому, а також рідному брату Каськіва інкримінується участь у розтраті 259 млн грн на двох нацпроектах – «Чиста вода» щодо встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Сам Владислав Каськів не є підозрюваним за цим епізодом. Його рідний брат оголошений в рошук.

Крім того, в грудні 2017 НАБУ повідомило про підозру чотирьом особам також у справі про розтрату 259 млн грн, виділених Держінвестпроектом на національні проекти «Якісна вода» і «Олімпійська надія-2022».

Двоюрідного брата Каськіва суд взяв під варту, а він планував подорож Карибським узбережжям

ПРОДАВЕЦЬ КАВИ БІЛЯ НАБУ ЗДАВ ПОДІЛЬНИКІВ КАСЬКІВА

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check