Суд почав досліджувати докази у справі Суса

Подільський суд Києва 13 вересня почав досліджувати докази у справі екс-слідчого Генпрокуратури Дмитра Суса.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд вирішив спочатку дослідити докази і допитати свідків обвинувачення, після цього дослідити докази захисту і допитати їх свідків, і в кінці допитати обвинуваченого Суса.

Прокурор Олег Макар дав суду список із 21 свідка.

Адвокат Дмитро Дмитренко сказав, що вони з обвинуваченим перебувають на фінальній стадії узгодження переліку свідків і подадуть його наступного разу. Захисник переконував, що треба починати із допиту свідків і після цього досліджувати документи, але суд цю ідею не підтримав.

Суд перейшов до долучення і дослідження письмових доказів. Зокрема, була досліджена ухвала суду про тимчасовий доступ до матеріалів справи про гральні автомати, яку розслідував Сус, протокол тимчасового доступу до речей та документів, а також диск із фотокопіями матеріалів справи. Із переглядом зображень на диску виникли технічні проблеми і суд попросив прокурора у наступне засідання їх усунути.

Наступне засідання призначено на 10 жовтня.

Нагадаємо, що 18 липня прокурор зачитав в суді обвинувальний акт.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Сусу інкримінується присвоєння близько 400 тис. грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис. грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Також екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис. доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ. Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

Повний текст допиту Суса

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check