Суд обрав міністру Омеляну запобіжний захід

Солом’янський районний суд Києва 14 вересня передав підозрюваного міністра інфраструктури Володимира Омеляна на поруки міністра молоді і спорту Ігоря Жданова і народного депутата Федора Бендюженка від «Народного фронту».

Рішення ухвалила суддя Ганна Сергієнко.

Напередодні,  детективи НАБУ та прокурори САП повідомили міністру про підозру у недостовірному декларуванні та незаконному збагаченні. Прокурор вимагав запобіжного у 5 млн грн застави.

У 2015 році брат міністра придбав новий автомобіль «БМВ Х5», вартістю 1,4 млн грн, власником якого значився його брат. Слідство має докази, що позашляховиком фактично користувався сам Омелян, але в е-деклараціях за 2015 та 2016 роки про це не повідомляв.  Так само, як і право користування будинком у передмісті Києва площею близько 270 кв.м. та вартістю майже 6 млн грн.

Так само начебто відсутні законні джерела походження заощаджень міністра в розмірі  90 тис. доларів та 25 тис. євро.

Зі слів прокурора, Омелян усе життя працював тільки на державній службі і тому його легальні доходи було нескладно відстежити.

У період з 1.01.2000 по 26.04.2015 (дата набуття чинності закону про запобігання корупції) Омелян отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як його витрати за цей період склали щонайменше 3,45 млн грн. Водночас прокурор назвав і сумісний дохід Омеляна та його дружини за цей же період – 3,17 млн грн. Водночас спільні видатки, за підрахунками НАБУ, були все одно більші – 3,7 млн грн.

У 2015 році, вже будучи міністром, Омелян начебто купив BMW X5 2015 року випуску, який приховав, записавши на свого брата Максима. У суді прокурор розповів, що детективи моніторили телефонні з’єднання людей з оточення міністра, причетних до купівлі машини. Автомобілі для мінстра та його брата начебто шукав знайомий сім’ї – Володимир Томицький. На телефоні Томицького знайшли фото автомобілів і такі ж самі були на мобілці Омеляна. Міністр обирав поміж BMW X5 чорного і білого кольору, а також Volkswagen Touareg.

За версією слідства, у 2015 році міністр не міг дозволити купити собі позашляховик і 3 червня 2015 Томицький за його дорученням продав авто Skoda Superb. Пізніше при купівлі автомобіля Томицький пересилав фото саме Володимиру Омеляну. Згодом, згідно з інформацією про переміщення телефона Томицького, позашляховик перегнали за місцем роботи міністра. Але Омелян вніс цю машину тільки в декларацію 2017 року.

У розпорядженні слідства є переписка, в якій брат Омеляна (офіційний власник) просить дозволу скористатися авто. Водночас при обшуку за місцем роботи Омеляна було знайдено перепустку для в’їзду на територію Міністерства на BMW X5 на ім’я брата міністра. Крім того, брат Омеляна згодом купив собі автомобіль Audi, який вже був у користуванні.

Також з 17 травня до 1 вересня 2015 року сім’я міністра орендувала будинок у Вишгороді і заплатила $10 тис.

Прокурор вважає, що право користування і витрати на авто і будинок мали бути внесені до декларацій.

9-10 грудня 2016 сім’я міністра переїхала жити до села Іванковичі Київської області. Власницею будинку є племінниця дружини Володимира Омеляна. Будинок і ділянка в декларації за 2016 рік не відображені. За даними з мобільних телефонів, у грудні 2016-го у вечірній час Омелян та його дружина перебували в селі Іванковичі. Контакт із колишнім власником будинку, яким виявився син одного народного депутата, підтримувала дружина міністра, а не її племінниця, а також водії самого міністра, які налаштовували систему опалення і водопостачання. Сама ж племінниця дружини Омеляна в цей час перебувала за кордоном.

Також слідчі вважають, що міністр задекларував недостовірні дані про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році. Із переписки Томицького і Омеляна відомо, що авто купили за $11,5 тис., а в декларації записано – 149 тис грн. Реальну вартість підтвердив попередній власник машини.

Ризиками прокурор назвав суворість можливого покарання (до 10 років позбавлення волі), факт, що всі діти Омеляна мають громадянство інших країн і можливість впливу на свідків. Так, низка свідків уже дали показання, які суперечать об’єктивним фактам (зокрема, даним із переписки).

Адвокат Олександр Лисак сказав, що прокурор тлумачить показання свідків так, як вважає за потрібне. Він підкреслював, що свідки не дали показань проти Омеляна і спростосували версії детективів. Справа розслідується НАБУ з травня 2017 року і раніше Омелян вже допитувався в якості свідка.

«В селі Іванковичі я, моя дружина, мої діти гостювали десятки разів протягом багатьох років, починаючи з 2012 року. Не приїхав нізвідки і не оселився ніде. Я там був в гостях багато-багато разів… Сьогоднішнім обвинуваченням я отримав від НАБУ і САП індульгенцію, що я не скоїв жодних правопорушень, перебуваючи на посаді міністра… Я особисто боровся за НАБУ, за незалежність САП, за те, щоб було належне фінансування і неупереджене ставлення до людей. Те, що відбувається зараз, це полювання. Це нагадує мені боротьбу з бабцями в підземних переходах. Розкрадаються мільярди, десятки мільярдів, а роблять все, щоб спаплюжити репутацію мінінстра і він негідний своєї посади і прийдуть інші і наведуть швидко порядок. Я вважаю, це дорога в нікуди. В першу чергу, для НАБУ», – заявив Омелян.

В суді він назвав своє Міністерство одним із найвідкритіших і найпрогресивніших у боротьбі з корупцією. Водночас міністр поскаржився, що не знає поки жодної справи у сфері інфраструктури, яку б НАБУ довело до логічного завершення.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check