Суд дозволив Насірову не носити браслет

Шевченківський суд Києва 28 вересня частково задовольнив клопотання антикорупційної прокуратури щодо продовження строку дії обов’язків Роману Насірову. Екс-голова ДФС більше не носитиме електронний браслет.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За рішенням суду Насіров зобов’язаний здати закордонні паспорти, не може без дозволу виїздити за межі Київської області, має з’являтися до суду. Обов’язки були застосовані після того, як його родина внесла 100 млн грн застави.

Прокурор Андрій Перов вкотре говорив про ризик впливу Насірова на свідків. Раніше було зафіксовано і оприлюднено в ЗМІ зустріч Насірова в ресторані з керівником ДФС у Дніпропетровській області Оксаною Томчук. Минулого разу при продовженні обов’язків суд не взяв до уваги публікацію. Після цього Томчук допитали в якості свідка і вона підтвердила факт зустрічі, але сказала, що розмова мала особистий характер, стосувалася здоров’я членів сім’ї. Водночас відомо, що допит відбувся в іншому кримінальному провадженні. Прокурор пояснив, що протокол цього допиту розсекретили і дозволили використати. Однак захист вважає, що для цього треба було брати санкцію суду на тимчасовий доступ до матеріалів. Водночас і Насіров, і його адвокати заявили, що ця зустріч ні про що не свідчить.

Захист Насіров спростовував ризики. Зокрема, суду передали план заходів із розвитку дзюдо. Як відомо, Насіров очолює Федерацію дзюдо України. Адвокати розповідали про міцні соціальні зв’язки екс-голови ДФС в Україні: його діти навчаються в українській школі, дружина і тесть мають тут бізнес.

Раніше прокурори скаржились на неналежну роботу електронного браслета, який носить Насіров. У травні цього року браслет кілька годин не фіксував місцезнаходження обвинуваченого. На підставі листа САП поліція розпочала службову перевірку, висновок якої наразі до прокурорів не надходив.

28 вересня суд також продовжив обов’язки начальнику Департаменту погашення боргу ДФС Володимиру Новікову. Водночас стало відомо про вступ у справу адвоката Дмитра Іскоростенського, який тепер захищатиме Новікова замість Тетяни Мазуренко. Іскоростнський підписав договір з клієнтом 24 вересня і клопотав про надання йому часу на ознайомлення з матеріалами.

Але суд не погодився, вважаючи, що адвокат уже міг підготуватися, враховуючи, що клопотання про продовження обов’язків захисту було передано напередодні.

За браком часу 28 вересня в суді не зачитали жодної сторінки обвинувального акту.

Нагадаємо, що у попередніх засіданнях зачитано 319 із 774 сторінок обвинувального акту.

Наступне засідання заплановане на 23 жовтня.

У травні 2018-го суд зобов’язав Державну міграційну службу м.Києва повернути екс-голові ДФС Роману Насірову внутрішній паспорт громадянина України і скасував арешт годинників дружини Насірова.

Шевченківський суд Києва розглядає справу по суті  з 27 листопада 2017 року. Екс-керівника ДФС Романа Насірова і начальника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям нардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Справу Насірова слухає колегія суддів Шевченківського суду Києва у складі Володимира Бугіля, Лідії Щебуняєвої і Оксани Хардіної. Суддя Андрій Трубніков – запасний.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check