Суд дозволив Дядечку забудову гектара на Печерську, від якого відмовився завод «Арсенал»

Суд зобов’язав Департамент містобудування та архітектури Київської міської ради скласти та надати ТОВ «Мірра-Девелопмент» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки 1,05 га по вул. Московська,8

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Окружного адмінсуду Києва від 23 серпня.

Компанія зверталась про надання такої документації для реконструкції адміністративно-виробничої будівлі і розміщення торгово-розважального комплексу з апартаментами, вбудовано-прибудинковими приміщеннями та паркінгом.

Але Київрада відмовилась видавати документацію, оскільки відповідно до генерального плану міста та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, вказана земельна ділянка належить до території вулиць та доріг.

За даними Держгеокадастру, цільовим призначенням земельної ділянки є розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, вид використання – для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі.

Таке ж призначення записано у договорі і державному реєстрі речових прав.

Суд вважає, що відповідно до державних будівельних норм, території вулиць та доріг мають бути відображені на генплані виключно у межах червоних ліній.

На генплані вулиці та дороги були показані умовними буферними зонами, які значно ширше червоних ліній вулиць на забудованій території. У зв’язку з цим спірну ділянку зображено як таку, що частково віднесена до територій громадських будівель та споруд, а частково – територій вулиць і доріг.

У підсумку суд вирішив, що спірна ділянка повністю знаходиться на території громадських будівель і споруд.

Вищезгаданий гектар землі перебуває у державній власності. «Мірра-Девелопмент» отримала ділянку в оренду у 2017 році, коли від неї відмовився Державний завод «Арсенал».

Бенефіціаром «Мірра-Девелопмент» є Сергій Дядечко, а засновниками є дві кіпрські компанії – «Вероса Ессетс Лімітед» і «Войденс Проджект ЛТД».

«Мірра-Девелопмент» отримала землю в оренду у зв’язку з придбанням у 2016 році приміщень 10 794 кв.м. за цією ж адресою.

Аналогічно приміщення заводу «Арсенал» купили дві інші компанії, пов’язані з Дядечком, – ТОВ «ІСВ-Інвест» (14 тис. кв.м.) і ТОВ «Бізнес Проперті Груп» (1200 кв.м.).

Загалом фірми з орбіти Дядечка отримали 2,4 га землі в оренду на 15 років.

Головне слідче управління ГПУ розслідувало кримінальне провадження № 42017000000001215 від 20.04.2017 за ознаками за фактами зловживання службовим становищем посадовців ДП завод «Арсенал» з метою отримання неправомірної вигоди для себе і  ТОВ «Нова ТОР», ТОВ «Скайнет LTD», Корпорація «НВО «Арсенал» з метою привласнення нежилих приміщень.

18.12.2007 завод «Арсенал» увійшов до складу учасників простого товариства нерухомим майно (виробничими приміщеннями, цехами, будівлями площею 32 588 кв.м.) на загальну суму 134,7 млн грн, а інші учасники – внесенням грошових коштів з відтермінуванням до 17.12.2032 року.

У 2013 році завод «Арсенал» вийшов зі складу учасників спільної діяльності, таким чином відчуживши приміщення.

14 березня 2018 року кримінальне провадження про відчуження приміщень заводу «Арсенал» на користь фірм Дядечка було закрито постановою заступника начальника другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту ГПУ  Зубцова О.О.

 

 

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check