Суд дав НАБУ 2 місяці для завершення справи Злочевського

Солом’янський суд Києва за заявою адвоката ТОВ « Парі» встановив для НАБУ процесуальний строк у 2 місяці для проведення слідчих дій, а саме допиту нардепа Тетяни Чорновол, дослідження документів, які є в її розпорядженні та прийняття рішення про закінчення досудового розслідування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 27 серпня.

Йдеться про провадження № 42015000000001142 від 16.06.2015 за фактом використання службовими особами Міністерства екології та природних ресурсів України свого службового становища під час видачі спеціальних дозволів на користування надрами ТОВ «Парі», ТОВ «Еско-Північ», ТОВ «Перша українська газонафтова компанія», ТОВ «Алдеа- Україна», ЗАТ ВК «Укрнафтобуріння», ТОВ «Кримтопенергосервіс», ТОВ «Газойлінвест», ТОВ «Компанія Азов-ойл», ТОВ «Надрагаз» та ПАТ «Техноресурс».

1 серпня 2017 року процесуальний керівник – прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив кримінальне провадження за відсутністю складу злочину.

15 червня 2018 суд скасував постанову прокурора про закриття справи екс-міністра екології Миколи Злочевського, оскільки не допитана заявник – народний депутат Тетяна Чорновол.

Адвокат компанії «Парі» повідомив суду, що з моменту останнього рішення суду НАБУ так і не допитало Чорновол, що свідчить про зволікання і затягування. А сукупний строк досудового розслідування вже становить понад 27 місяців.  Невиправдано тривале розслідування, що ставить під сумнів законність отримання спецдозволів на користування надрами, безпосередньо впливає на інтереси компанії «Парі» та її господарську діяльність.

Прокурор надав копію витягу з ЄРДР і переконував, що ТОВ «Парі» не є учасником кримінального провадження та не може порушувати питання про встановлення розумних строків, крім того зазаначив, що в даному випадку проведення досудового розслідування в розумні строки забезпечує прокурор, а не суд.

Зі слів прокурора, провадження стосується посадових осіб Міністерства екології та природних ресурсів і для з’ясування обставин було допитано лише директора ТОВ «Парі». Інші передбачені КПК заходи забезпечення кримінального провадження ні щодо компанії, ні щодо її менеджменту не вживались.

Детектив проти клопотання заперечував, зазначаючи, що слідчий і прокурор здійснюючи свої повноваження, є самостійними у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку забороняється.

Суд, посилаючись на практику ЄСПЛ, вирішив, що розумні строки кримінального провадження розпочинають свій відлік з моменту, коли відповідні суб’єкти господарювання, в тому числі і ТОВ «Парі», почали перебувати в стані непевності про долю зазначеного кримінального провадження щодо себе, а саме з моменту внесення відомостей до ЄРДР. А слідчий та прокурор не наділені повноваженнями здійснювати досудове розслідування протягом невизначеного та нескінченного строку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check