Справа Пімахової: «родинні зв’язки» для українського громадянства встановлював Васильківський райсуд

У справі екс-голови Держміграції Національне антикорупційне бюро проаналізувало судові рішення за три роки щодо встановлення родинних зв’язків через експертизу ДНК.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані судового реєстру.

НАБУ з’ясовано, що у період з 01.01.2015р. по 05.04.2018р. в реєстрі за пошуком «ДНК родинних відносин» в порядку цивільного судочинства, окремого провадження, справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, міститься 273 рішення. Але тільки шість із них становлять інтерес для слідства, оскільки заявниками щодо встановлення фактів родинних відносин на підставі ДНК-експертизи виступали іноземні громадяни і ці судові рішення не стосуються встановлення факту батьківства та встановлення факту належності свідоцтва про право на спадщину. Всі шість рішень прийняті Васильківським міськрайонним судом Київської області на підставі результатів аналізу ДНК.

Так, у березні 2017-го суд визнав іноземця братом громадянина України. Але, відповіно до листа медико-генетичного центру «МАМА-ПАПА», такий висновок  щодо підтвердження родинних зв’язків не виготовлявся. Ані сам заявник, ані його начебто брат до суду не з’явилися.

Допитаний в якості свідка громадянин України повідомив, що іноземець йому не відомий, будь-яких аналізів для проведення ДНК-експертизи він не здавав, в місті Києві не перебував останніх вісім років, про розгляд у Васильківському міськрайонному суді Київської області справи про факт встановлення родинних зв’язків між ним та згаданою особою не знав.

На підставі судового рішення іноземець звернувся до управління Державної міграційної служби України в Київській області та отримав довідку про реєстрацію громадянином України, яка в подальшому стала підставою для оформлення внутрішнього паспорта громадянина України і паспорта для виїзду за кордон.

У серпні 2018-го року детективами за місцем проживання новоспеченого громадянина України проведено обшук і зазначені паспорти вилучено. Суд арештував їх в якості речових доказів.

5 із 6 рішень про встановлення родинних зв’язків, які зацікавили НАБУ, у 2017 році ухвалив суддя Васильківського міськрайонного суду Максим Ковбель.

Перше рішення у червні 2017-го ухвалив суддя Сергій Корнієнко. У грудні минулого року цей суддя скоїв ДТП, що призвело до смерті пішохода. Розслідування справи триває, але Корнієнко продовжує очолювати Васильківський міськрайонний суд.

За версією НАБУ, Діна Пімахова на посаді першого заступника голови Державної міграційної служби, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими на даний час особами, розробила злочинну схему, яка полягає в отриманні за винагороду іноземцями та особами без громадянства посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні, а також незаконну видачу їм паспортів громадян України та паспортів для виїзду за кордон. Начебто йшлося про виготовлення та підроблення офіційних документів щодо наявності в іноземця  близьких родичів з числа громадян України, підтвердження цього факту через експертизу ДНК та легалізацію в подальшому вказаного висновку через рішення суду.

29 листопада 2017 року агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли намагався передати Пімаховій частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України.

ГПУ відкрила справу за фактом провокування і підбурювання Пімахової співробітниками НАБУ до отримання $30 тис. хабара.

У НАБУ стверджують, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

Після скандалу Діна Пімахова подала у відставку з посади замголови Держміграції. Статусу підозрюваної вона досі не має.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check