Співробітник СБУ відмовився від запитань адвоката Тимошенко

Оболонський суд Києва 4 вересня закінчив допит слідчого СБУ Миколи Грабика, звинуваченого у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності Юлії Тимошенко.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

4 вересня запитання мав ставити адвокат потерпілої Тимошенко. Але Грабик відмовився відповідати.

«На минулому судовому засіданні мною дані вичерпні письмові показання щодо відношення до оголошеної мені підозри та обвинувального акту. Я повністю виклав ті дані, на які опирався під час винесення постанови про притягнення Тимошенко… Я виклав у показаннях, а також під час надання відповідей на запитання прокурора… На сьогодні не вбачаю за потрібне повторюватись і продовжувати цей допит. Відповідно до КПК, відмовляюсь від дачі показань на запитання представника потерпілої», – заявив Грабик.

Прокурор сказав, що обвинуваченого не можна змусити відповідати. Водночас зауважив, що хотів би, щоб адвокат Тимошенко озвучив свої запитання.

Припинивши допит обвинуваченого, суд поставив питання про допит свідків.

Прокурор клопотав про допит Юлії Тимошенко, а також 18 свідків. Суд наразі затвердив допит потерпілої і 8 свідків. Серед осіб, що будуть викликані, є однопартієць Тимошенко – нардеп Сергій Власенко, колишні працівники «ЄЕСУ», суддя Київського райсуду Харкова Костянтин Садовський, прокурор Людмила Петровська.

Щодо решти свідків суддя Владислав Дев’ятко попросив у прокурора обгрунтувати необхідність їх допиту.  А саме повідомити, показання на підтвердження яких обставини вони даватимуть. Якщо прокурор підготує обгрунтування, то суд пізніше зможе викликати більше свідків.

Водночас захисники Грабика заявили клопотання про недопустимість показань низки свідків обвинувачення. Зокрема, судді Київського райсуду Харкова Костянтина Садовського. Він мав розглядати справу Тимошенко, якою займався слідчий Грабик. Однак, як повідомив захисник Олексій Шеховцов, з моменту передачі в суд справа жодного разу не слухалася, бо Тимошенко не доставляли з Качанівської колонії. Щодо прокурора Петровської, яка єдина підписала відмову від обвинувачення, то, як стверджує захисник Грабика, ця відмова абсолютно невмотивована.

Суд вирішить клопотання захисту про недопустимість показань деяких свідків у наступному засіданні, після того, як з ним ознайомляться прокурор і представник потерпілої.

***

Микола Грабик працює в органах СБУ з 1997 р. 20 січня 2012 року він як начальник слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Харківській області виніс постанову про притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності. Перед цим 11 жовтня 2011 року Тимошенко вже була засуджена на 7 років за перевищення влади і службових повноважень на посаді прем’єр-міністра при підписанні газових договорів з Росією.

У справі, якою займався Грабик, йшлося, що у 1996-1997 рр. Юлія Тимошенко як президент «ЄЕСУ», спланувала і організувала злочинну фінансову схему із відшкодування податку на додану вартість на суму 14 млн грн.

28 лютого 2014 року після втечі президента Віктора Януковича Київський районний суд Харкова закрив «справу ЄЕСУ» у зв’язку з відмовою прокурора від обвинувачення за відсутністю складу злочину. «Газову справу» Юлії Тимошенко Верховний суд згодом також закрив за відсутністю події злочину.

Справу проти слідчого Грабика зареєстрували 14 березня 2014 року. Своєї вини він не визнає.

Також читайте – Суд почав допит слідчого СБУ, який займався справою Тимошенко

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check