СБУ завела справу на суддю за рішення для НАБУ у справі аеропорту «Одеса»

Головне слідче управління СБУ розслідує справу щодо судді Солом’янського суду Києва Віктора Фоміна за фактом постановлення неправосудного рішення.

Про це інформує «Судовий репортер»  з посиланням ухвалу суду.

СБУ внесла дані до ЄРДР за заявою адвокатів приватних компаній.

Розслідування стосується рішення від 29 березня 2018 року, яким Фомін задовольнив клопотання НАБУ і передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештоване нерухоме майно, що належить ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» та корпоративні права, які належать ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент».

Слідчими також з’ясовуються обставини підготовки і проголошення суддею слідчим суддею Дмитром Кратком рішення про арешт майна від 7 березня 2018-го. Шевченківський суд дав тимчасовий доступ СБУ до документів цієї справи в Солом’янському суді. Крім того, встановлюється  період часу, протягом якого слідчий суддя Кратко у березні-квітні 2018 року був відсутній на робочому місці у зв’язку із хворобою. Слідчі отримали доступ до табелю обліку робочого часу судді. Також надано доступ до документів Департаменту з питань реєстрації КМДА, на підставі яких до реєстру внесено інформацію про арешт майна.

Арешт майна накладено у справі про можливі зловживання посадовців Одеської міськради у змові з представниками приватних структур щодо заволодіння комунальним майном аеропорту «Одеса».  16 липня 2018 Апеляційний суд залишив арешт без змін.

Паралельно інвестор аеропорту намагається оскаржує дії держреєстратора щодо арешту майна в Окружному адмінсуді Києва. Остаточне рішення ще не ухвалено. Але 27 квітня суддя Євген Аблов в ухвалі зазначив, що дії держреєстратора мають ознаки протиправності, оскільки станом на дату реєстрації обтяження рішення Солом’янського суду про арешт майна не було внесено до реєстру судових рішень. У такому разі реєстратор мав зупинити розгляд заяви про обтяження і зробити запит до суду на копію рішення. Суддя в якості забезпечення позову заборонив у подальшому будь-які реєстраційні дії щодо майна.

1 серпня 2018 року суддя ОАСК Аблов поскаржився у Вищу раду правосуддя на втручання в його діяльність при розгляді цієї справи детективів НАБУ. Як стверджує Аблов, йому стало відомо, що НАБУ зареєструвало кримінальне провадження щодо можливого отримання суддями ОАСК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за повернення ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» арештованого майна.

За версією Аблова, 31 липня о 16.30 до суду прибув старший детектив і через помічника спробував з ним зустрітися. Суддя начебто у присутності помічника детективу відмовив і заявив, що приватних бесід на роботі не веде.  1 серпня через канцелярію суду надійшло три повістки про виклик Аблова на допит в якості свідка у кримінальному провадженні. Ці виклики суддя розцінює як тиск і втручання в його діяльність.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check